Репортери без кордонів: за рік у світі вбили 50 журналістів
-8.8 C
Киев
20.01.2021
Новини світу

Репортери без кордонів: за рік у світі вбили 50 журналістів

Репортери без кордонів: за рік у світі вбили 50 журналістів

Фото: DPA Страчений у Ірані журналіст Рухолла Зам, якого влада країни звинуватила у підбурюванні до антиурядових протестів

Півсотні журналістів було вбито у 2020 році через їхню професійну діяльність, стверджують «Репортери без кордонів».

Щонайменше 50 журналістів було вбито у світі у 2020 році через їхню професійну діяльність. Про це йдеться у другій частині звіту правозахисної організації «Репортери без кордонів» (RSF) про стан свободи слова у світі, яка була оприлюднена у вівторок, 29 грудня.

Правозахисники стверджують, що більшість з цих журналістів були свідомо вбиті через їхні розслідування у сферах корупції, організованої злочинності чи шкоди навколишньому середовищу. Також декілька працівників ЗМІ були вбиті під час висвітлення масових демонстрацій.

Перша страта журналіста за 30 років

У організації також зазначили, що у цьому питанні ситуація в світі у порівнянні з попереднім роком майже не змінилася. За даними «Репортерів без кордонів», в 2019 році через професійну діяльність було вбито 53 журналіста, а загалом протягом останнього десятиріччя — 937 працівників ЗМІ.

При цьому в 2020 році вперше за 30 років було страчено журналіста через його роботу. 12 грудня у Ірані стратили Рухоллу Зама, якого влада країни звинуватила у підбурюванні до антиурядових протестів у 2017-2018 роках.

Мексика, Ірак і Афганістан найнебезпечніші для журналістів

Згідно зі звітом, найбільш небезпечними для роботи журналістів є Мексика, Ірак, Афганістан та Пакистан. Так, у Мексиці за рік було вбито вісім журналістів. Особлива небезпека чатує на тих розслідувачів, які займаються темами наркокартелів та їхніми зв’язками з політиками.

В Іраку та Афганістані загинули шість та п’ять журналістів відповідно. При цьому у Афганістані жертвою вбивць стала відома телеведуча, яка виступала за захист прав жінок у цій країні. Загалом з 50 вбитих у 2020 році журналістів двоє були жінками.

Репортери без кордонів: У світі ув’язнені 387 журналістів

Джерело: Українська служба DW

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар