Республіка Сербська взяла курс на розкол Боснії
-2.5 C
Киев
18.01.2022
Новини світу

Республіка Сербська взяла курс на розкол Боснії

Республіка Сербська взяла курс на розкол Боснії

Фото: Радио Свобода Більшість опозиційних депутатів залишили залу ще до голосування

Депутати проголосували за початок процедури виходу Республіки Сербської з боснійської армії, служб безпеки, податкової та судової системи.

Депутати Народної скупщини – парламенту Республіки Сербської, державної освіти у складі Боснії та Герцеговини – проголосували за низку кроків, спрямованих на вихід із державних інститутів цієї балканської країни. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Так, 10 грудня депутати проголосували за початок процедури виходу Республіки Сербської з боснійської армії, служб безпеки, податкової та судової системи.

Вони також проголосували за декларацію, яка закликає до розробки нової конституції Республіки Сербської та зазначає, що «всі закони, запроваджені міжнародним високим представником Боснії, є «неконституційними».

Більшість опозиційних депутатів залишили залу ще до голосування.

Раніше в ООН заявили, що Боснія перебуває на межі розпаду та існує реальна перспектива повернення до конфлікту. Нині міжнародні миротворчі обов’язки у Боснії покладено на сили ЄС Eufor чисельністю 700 осіб. НАТО зберігає офіційну штаб-квартиру в Сараєві.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар