РФ покине договір про відкрите небо в кінці року
24.2 C
Киев
25.07.2021
Без рубрики

РФ покине договір про відкрите небо в кінці року

РФ покине договір про відкрите небо в кінці року

Росія вийде з договору 18 грудня

Росія повністю припинить участь у договорі про відкрите небо 18 грудня. Уже повідомлені всі його учасники.

 

Росія вийде з Договору про відкрите небо 18 грудня, йдеться в заяві МЗС РФ у п’ятницю, 18 червня.

 

«Росія повідомила всі держави-учасниці про своє рішення вийти з ДОН через шість місяців після подання відповідного повідомлення. Таким чином, це станеться 18 грудня 2021 року», — сказано в повідомленні.

 

«Такий крок має на увазі одночасний вихід і зі сформованої в рамках Договору групи держав-учасників, що включає нашу країну і Білорусь. Про вихід з цієї групи також проінформовані всі держави-учасники та окремо — білоруські партнери», — додали в МЗС РФ.

 

У відомстві зазначають, що вихід Росії з договору показав, що спроби домогтися односторонніх переваг, ігноруючи інтереси і заклопотаності Москви, приречені на провал.

 

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін денонсував договір 7 червня.

 

22 листопада минулого року про вихід з Договору про відкрите небо оголосили в США. Причиною цього там назвали те, що Росія не виконує своїх зобов’язань за ним.

Договір про відкрите небо був підписаний у 1992 році представниками 23 країн-членів ОБСЄ. Наразі число учасників документа досягло 34, включаючи США та Росію. В рамках угоди сторони можуть проводити спостережні польоти над територіями одна одної, а також використовувати фото- і відеозйомку.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар