РФ відкинула пропозиції України щодо Донбасу - ТКГ
-2.1 C
Киев
22.01.2022
Новини України

РФ відкинула пропозиції України щодо Донбасу — ТКГ

РФ відкинула пропозиції України щодо Донбасу - ТКГ

Фото: Facebook/Сергей Гармаш Останні засідання ТКГ не дали результатів

Москва не прийняла пропозицій ні про відновлення перемир’я, ні про обмін полоненими особами.

 

Українська делегація у Тристоронній контактній групі запропонувала російській стороні встановити перемир’я на Донбасі, відкрити КПВВ та провести обмін полоненими. Усі ініціативи були відкинуті, повідомили у четвер, 9 жовтня, у ТКГ.

 

На засіданні підгруп 7 грудня Київ запропонував відновити режим тиші на сході України, погоджений 22 липня 2020 року, з 10 грудня; відкрити контрольні пункти в’їзду/виїзду у Щасті та Золотому; провести взаємний обмін особами, що утримуються, за формулою 60 на 60.

 

«Ці питання обговорювалися в рамках чергового засідання ТКГ 8 грудня 2021 року. На жаль, усі ініціативи української сторони були відкинуті Російською Федерацією під надуманими приводами», — йдеться у повідомленні.

 

Крім того, на позачерговому засіданні у четвер Київ запропонував розширити склад Спільного центру контролю та координації не лише підписантами Комплексу заходів щодо виконання Мінських угод, а й уповноваженими представниками країн-учасниць Нормандського формату (за їхньою згодою) як незалежною стороною. Проте і ця ініціатива була відхилена.

 

Нарешті, українська сторона заявила, що залишається прихильною до необхідності забезпечення сталого перемир’я на Донбасі та готова продовжити роботу над цим у рамках ТКГ та інших форматів.

 

Раніше Україна в ОБСЄ запропонувала десять кроків для виходу із глухого кута в переговорах з Росією щодо Донбасу. Зокрема, Київ закликав Москву запровадити «різдвяне припинення вогню».

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар