РФ вимагає від НАТО відкликати рішення щодо України
25.4 C
Киев
11.08.2022
Новини світу

РФ вимагає від НАТО відкликати рішення щодо України

РФ вимагає від НАТО відкликати рішення щодо України

Фото: eer.ru У МЗС РФ висунули вимоги до НАТО щодо України та Грузії

У Москві вимагають, щоб Альянс відкликав рішення свого саміту 2008 року про те, що Україна та Грузія стануть членами НАТО.

У Міністерстві закордонних справ Росії зажадали від НАТО відкликати рішення 2008 про включення України та Грузії до Альянсу. З такою заявою у п’ятницю, 17 грудня, виступив заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков, повідомляє Інтерфакс.

За його словами, Росія заперечує можливість постановки питання про вступ України в НАТО.

Рябков наголосив, що РФ вимагає відкликання рішення саміту НАТО 2008 року у Бухаресті про те, що Україна та Грузія стануть членами НАТО.

За його словами, лише після скасування цього рішення можна буде говорити про якісь кроки у правильному напрямку.

«Готовності до цього з боку Заходу немає. Тому ми у своїх пропозиціях, які сформульовані комплексно, всеосяжно поставили перед США, перш за все, а також їхніми союзниками цілу низку питань, які потребують термінового вирішення», — наголосив Рябков.

Заступник глави МЗС наголосив, що пропозиції Росії про гарантії безпеки — це не ультиматум Заходу, але не можна недооцінювати серйозність цих попереджень.

Також на нинішньому брифінгу Рябков заявив, що Москва наполягає на відведенні всієї військової інфраструктури НАТО на позиції 1997 року, тобто на поверненні до стану, який існував на момент укладання Основного акту Росія-НАТО.

Інший заступник глави МЗС РФ — Олександр Грушко — прокоментував журналістам заяви генсека НАТО Єнса Столтенберга про те, що у зв’язку із ситуацією навколо України альянсу треба готуватися до гіршого.

«Це чергова вправляння у справі демонізації Росії, відбувається приписування Москві якихось агресивних намірів», — сказав російський дипломат.

За його словами, НАТО потребує «великого супротивника» для продовження свого існування, і саме тому демонізує Росію, приписуючи їй агресивні наміри.

Нагадаємо, сьогодні також було опубліковано пропозиції Росії до США та НАТО, у першому пункті яких написано, що НАТО має зобов’язатися виключити подальше розширення та приєднання до альянсу України.

Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що тільки Україна вирішуватиме, чи хоче вона бути членом НАТО, і лише тридцять союзників вирішуватимуть, коли Україна відповідатиме стандартам НАТО.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар