РФ вимагає забрати обіцянку НАТО Україні та Грузії
-1.9 C
Киев
20.01.2022
Новини світу

РФ вимагає забрати обіцянку НАТО Україні та Грузії

РФ вимагає забрати обіцянку НАТО Україні та Грузії

Фото: DPA Росія вимагає відкликати обіцянку НАТО про членство України

Перспектива вступу України до НАТО створює загрозу масштабному воєнному конфлікту в Європі, заявляють у РФ.

 

Росія вимагає відкликати обіцянку про вступ до НАТО України та Грузії, прийняту на саміті у Бухаресті у 2008 році. Про це йдеться у заяві МЗС РФ у п’ятницю, 10 грудня.

 

 

«У корінних інтересах європейської безпеки необхідно офіційно дезавуювати рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року про те, що «Україна та Грузія стануть членами НАТО», як таке, що суперечить зобов’язанню лідерів усіх держав-учасниць ОБСЄ — «не зміцнювати свою безпеку за рахунок безпеки інших», — йдеться у заяві.

 

Також у МЗС РФ заявляють про ризик масштабного військового конфлікту в Європі через можливий вступ України до НАТО.

 

«Взято курс на втягування України в НАТО, що загрожує появою там ударних ракетних комплексів з мінімальним підлітним часом до Центральної Росії та інших дестабілізуючих озброєнь. Така безвідповідальна поведінка створює неприйнятні загрози нашій безпеці, провокує серйозні військові ризики для всіх залучених сторін, аж до масштабного конфлікту в Європіі», — йдеться у заяві.

 

Як відомо, у Росії питання про можливий вступ України до НАТО вважають «червоною лінією». Це питання президент РФ Володимир Путін детально обговорив із президентом США Джо Байденом.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар