12 C
Киев
01.05.2021
Новини України

Річниця початку ООС: Міноборони зробило заяву

Річниця початку ООС: Міноборони зробило заяву

Війна на Донбасі йде восьмий рік

Рівно три роки тому почалася операція Об’єднаних сил під керівництвом військових. До цього чотири роки діяла Антитерористична операція СБУ.

 

У Міноборони зробили заяву у зв’язку з річницею початку операції Об’єднаних сил на Донбасі, яка почалася 30 квітня 2018 року.

 

 

«Арифметика дат болюча: 4 роки АТО + 3 роки ООС = 7 років війни Росії проти України. Як би не називалися операції з оборони рідного краю, безсумнівно одне — це наша відповідь на агресію Російської Федерації», — заявив міністр оборони Андрій Таран.

 

Він нагадав, що 14 квітня була річниця початку антитерористичної операції 2014 року, яка через чотири роки змінила формат — операція перейшла під керівництво військових.

 

У той же час, держава ввела в дію новий комплекс військових і спеціальних організаційно-правових заходів, спрямованих на протидію діяльності незаконних збройних формувань. Був введений особливий порядок в районі конфлікту, який надав військовослужбовцям розширені права, максимально адекватні загрозам безпеки в районі проведення ООС.

 

Також повідомляється, що сили оборони отримали більш ефективну організаційну основу, створену відповідно до принципів і стандартів НАТО.

 

«Зміна АТО на ООС мала свої наслідки і для місцевого населення. Держава отримала дієвіші інструменти допомоги людям прифронтових населених пунктів і поліпшення соціально-економічних умов у районі проведення операції Об’єднаних сил», — підкреслив Таран.

 

«Останні місяці ще раз показали — не треба мати ніяких ілюзій: сотні кілометрів російсько-українського кордону — це сотні кілометрів фронту. Тримати його — завдання наших захисників. Місія політиків — сконцентруватися на врегулюванні і припиненні війни на Донбасі мирним шляхом. За сім років стримування російської агресії здатності Збройних сил України зросли кардинально, як і здатність інших силових структур до загальних, узгоджених виконань завдань оборони. У нас є Об’єднана сила, у нас є політична воля, у нас є міжнародна підтримка. Разом переможемо!», — підсумував міністр.

 

Як повідомлялося, 28 квітня в ТКГ не змогли домовитися про оголошення нового перемир’я на Донбасі, оскільки оголошене минулого літа взимку перестало працювати.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар