Рішення КСУ паралізувало роботу Антикорсуду
26.3 C
Киев
17.06.2021
Новини України

Рішення КСУ паралізувало роботу Антикорсуду

Рішення КСУ паралізувало роботу Антикорсуду

Фото: hcac.court.gov.ua Вищий антикорупційний суд

У всіх провадженнях, які перебувають на розгляді у ВАКС, підозрюваним інкримінується стаття, скасована КСУ. При чому, в 13 справах ця стаття — єдина.

 

У всіх 17 кримінальних провадженнях, які наразі розглядає Вищий антикорупційний суд (ВАКС), підозрюваним інкримінується стаття, яка раніше була визнана Конституційним Судом України (КСУ) такою, що не відповідає Основному закону. Про це в четвер, 29 жовтня, повідомила прес-служба в ВАКС.

 

«У виробництві колегій суддів ВАКС перебуває 17 кримінальних справ за ст.366-1 (декларування недостовірної інформації) КК України. Так, щодо 13 справ зазначена стаття є єдиною інкримінованою і ще за чотирма — пред’явлено звинувачення за ст.366-1 КК України в сукупності з іншими статтями цього ж Кодексу», — йдеться в повідомленні.

 

Як відомо, судді КС на закритому засіданні визнали неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.

 

Також КСУ заборонив доступ до декларацій чиновників, через що реєстр декларацій вчора був закритий.

 

А в НАЗК повідомили, що переможці місцевих виборів не зможуть почати роботу через закриття реєстру, оскільки декларації кандидатів на керівні посади повинні пройти спецперевірку.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар