18.4 C
Киев
17.05.2021
Політика

Рішення скоротити терміни експлуатації вагонів абсолютно популістське, наші підприємства не встигнуть забезпечити ринок новими – експерт

Ініціатива Мінінфраструктури Про списання старих вагонів непродумана-виробничі потужності українських вагонобудівних заводів не дозволять швидко замінити їх новими.

Укрзалізниця, вантажні перевезення

Укрзалізниця, вантажні перевезення

Про це заявив голова Асоціації малого та середнього бізнесу Руслан Соболь.

«Якщо ми говоримо про вагонобудівництво, то я хочу сказати, що ще 7 років тому в Україні було 32 заводи, які виготовляли комплектуючі і будували вагони. Ми експортували вагони в ближнє зарубіжжя, в основному купувала Росія, Казахстан і т.д. сьогодні ситуація така, яка є: ми не можемо навіть себе забезпечити», — розповів Соболь.

На його думку, ініціатива різкого списання старих вагонів призведе до того, що в Україну почнуть завозити вагони з-за кордону, а не замовляти у вітчизняного виробника.

«Для того, щоб купувати українське, потрібно підняти українське виробництво. Але у нас його немає. Якщо з 32 підприємств, по-моєму, Залишилося 3 або 4 вагоноремонтних заводи і один Крюківський, який ледве-ледве з можливостей своїх виробничих, а саме він може випускати 200 вагонів на рік, а випускає, за останніми даними, там і 20 немає», — пояснив Соболь.

Експерт вважає намір списати старі вагони популістським рішенням, попередивши, що воно може призвести до дефіциту рухомого складу і спровокувати колапс на ринку залізничних перевезень.

«Не можна приймати такі відверто популістичні рішення. Спочатку потрібно поміряти проблематику і поміряти наслідки таких рішень, а потім їх приймати», — підкреслив Соболь.

Раніше голова ГО «Українська залізнична асоціація» Андрій Кирикович заявив, що ініціатива Мінінфраструктури зі списання старих вагонів непідйомна для бізнесу. На його думку, необхідна поетапна програма оновлення вагонного парку, розрахована на 10 років.

У свою чергу генеральний директор Федерації роботодавців транспорту України Володимир Гусак вважає, що рішення про скорочення термінів експлуатації залізничних вагонів вдарить насамперед по «Укрзалізниці», яка змушена буде списати більшість піввагонів і всі зерновози, і коштуватиме компанії 15 млрд грн щорічно.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар