5.1 C
Киев
28.03.2021
Новини світу

Роботи наступають. Революція в озброєнні

Роботи наступають. Революція в озброєнні

Війна роботів

У сфері військової техніки зараз відбувається революція, третій корінний переворот після винаходу чорного пороху і ядерної зброї.

 

Війною роботів людство лякають уже досить давно. Пентагон закликає уряд США до масивних інвестицій в автономні бойові системи, інакше провідне місце займе Китай.

 

Але залишається питання, а чи можуть роботи взагалі вести війни?

 

У сфері військової техніки зараз відбувається революція, третій корінний переворот після винаходу чорного пороху і ядерної зброї, пише німецький журнал Der Spiegel.

 

Величезні технологічні досягнення, які були зроблені в останні роки у сфері роботехніки і штучного інтелекту, поставили ідею про автономно працюючу зброю на поріг її конкретної реалізації.

 

То ж чи дозволять машинам приймати рішення про життя і смерть?

 

Все, крім ядерної зброї

 

У новій доповіді Комісії з національної безпеки і штучного інтелекту США йдеться про те, яку роль Америка гратиме в майбутньому в розробці і застосуванні автономних бойових систем. І, на думку членів цієї комісії, відповідь на це питання може бути тільки одна: «США повинні бути далеко попереду, інакше їх місце займе Китай».

 

Управлятися машинами не повинна тільки ядерна зброя — але в іншому широка підтримка відповідних технологій вкрай важлива, вважають американці.

 

«Зараз Сполучені Штати повинні вживати заходи, щоб використовувати системи штучного інтелекту та інвестувати в нові розробки ШІ значно більше ресурсів з метою захисту своєї безпеки, підтримки добробуту і зміцнення майбутнього демократії», — йдеться в доповіді.

 

 

Заборона роботів

 

У США вважають, що глобальна заборона автоматичних бойових систем не в інтересах країни — тому що головні стратегічні противники все одно не будуть її дотримуватися.

 

Америка, говориться в доповіді, повинна інвестувати так багато, як це можливо, щоб зберегти перевагу над такими країнами, як Росія, але, перш за все, над Китаєм, і потім використовувати цю перевагу для створення стабільності. Свого роду озброєння заради миру.

 

Експерти ставляться до таких ідей критично, — зазначає Der Spiegel.

 

«Ми знову на шляху до гонки озброєнь між США, Китаєм і Росією», — наводить видання слова Ані Дальманн з Фонду Наука і політика (SWP) в Берліні. За її словами, американці припускають, що вони займають лідируючу позицію в області технологій і можуть її розширювати. Але це сумнівно.

 

Роботи наступають. Революція в озброєнні

EPA

 

В ООН вже протягом декількох років ведуться переговори про міжнародну заборону на автономну зброю, в рамках Конвенції про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї. Однак по-справжньому вони не просуваються.

 

Минулого року правозахисна організація Human Rights Watch об’єднала у своїй доповіді позиції різних країн. Згідно з нею, тільки 30 країн, в основному, з Південної Америки, Африки та Азії, однозначно виступили за міжнародну заборону.

 

Зокрема, двоїстої позиції дотримується Німеччина, що, ймовірно, пов’язана з новою повітряною бойовою системою FCAS, яку хочуть спільно розробити ФРН, Франція та Іспанія. У ній безпілотні літальні апарати об’єднають можливості керованих літальних апаратів і дронів і, ймовірно, матимуть, як мінімум, кілька автономних функцій.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар