Романченко: Медведчук запропонував найбільш доцільний план виходу з "конституційної" кризи
27.5 C
Киев
15.08.2022
Політика

Романченко: Медведчук запропонував найбільш доцільний план виходу з «конституційної» кризи

Романченко: Медведчук запропонував найбільш доцільний план виходу з "конституційної" кризи

Віталій Романченко
Фото з відкритих джерел

Офіс президента Володимира Зеленського пропонує змінити правила формування Конституційного Суду на догоду політичній кон’юнктурі. Але в перспективі такий варіант принесе серйозні проблеми, тому що кожна влада намагатиметься змінювати правила під свої інтереси. Про це в ефірі телеканалу 112 Україна заявити політичний аналітик Віталій Романченко.

«Сьогодні змінювати законодавство, змінювати правила формування Конституційного Суду за бажанням окремих політичних акторів? Вибачте, а через деякий час буде нова коаліція, новий уряд, новий президент. Ну то що? Знову змінювати Конституцію? Виходячи з політичної доцільності окремих політичних акторів?»- розкритикував політичний експерт пропозицію офісу президента.

За словами Романченка, серед усіх варіантів вирішення конфлікту навколо Конституційного Суду, найбільш прагматичний план запропонував голова політради «опозиційної платформи-за життя» Віктор Медведчук.

«Тому сьогодні найбільш прагматичний варіант з усіх запропонованих — і президентом, і правлячою фракцією, і Головою Верховної Ради — найбільш доцільний, прагматичний і відповідає вимогою законодавства варіант — це той, який запропонував пан Медведчук», — підкреслив аналітик.

Віталій Романченко нагадав, що Віктор Медведчук запропонував план виходу з політичної кризи, який полягає в тому, щоб розробити нові норми, а потім прийняти нові редакції законів на засіданні Верховної Ради.

«Тобто, якщо у нас є протиріччя щодо декларування, давайте ми внесемо необхідні правки в Закон і не будемо стосуватися процес формування Конституційного Суду. Якщо у нас є питання щодо функціонування певних антикорупційних органів, теж давайте змінимо законодавство про ці органи, а не будемо змінювати Конституцію, яка є фундаментом для державного будівництва», — пояснив експерт.

За оцінкою Романченка, Віктор Медведчук запропонував найбільш доцільний план виходу з кризи.

«З усіх варіантів найбільш практично можливим для реалізації, найбільш доцільним є той, який запропонував пан Медведчук», — підсумував політичний експерт Віталій Романченко.

Источник

Залишити коментар