Росія відповіла ЄС на санкції через Навального
5.2 C
Киев
24.01.2021
Новини світу

Росія відповіла ЄС на санкції через Навального

Росія відповіла ЄС на санкції через Навального

Фото: wikipedia.org МЗС РФ опублікувало заяву через санкції за Навального

Євросоюз ввів санкції у справі Навального ще в середині жовтня. Через два місяці Росія вирішила відповісти.

 

У відповідь на санкції Євросоюзу через справу про отруєння Олексія Навального Росія розширила санкційні списки представників країн ЄС, повідомляє МЗС РФ у вівторок, 22 грудня.

 

 

 

«У нього увійшли ті, хто причетний до нагнітання антиросійської санкційної активності в рамках ЄС», — йдеться в заяві.

 

«Відповідні вербальні ноти МЗС Росії, які інформують про цей крок, були вручені головам дипломатичних представництв ФРН, Франції та Швеції, а також направлені в представництво ЄС в Москві», — підкреслили в МЗС РФ.

 

Там відзначили, що «недружні акції з боку західних країн і надалі одержуватимуть адекватну відповідь». «Вважаємо категорично неприйнятним прийняття Європейським Союзом з подачі його провідних держав-членів незаконних обмежувальних заходів стосовно низки наших співвітчизників під приводом їхньої уявної причетності до інциденту з російським громадянином Навальним», — йдеться в заяві.

 

У зовнішньополітичному відомстві РФ зазначили, що країни, які виступили ініціаторами цього кроку, «не надали доказів у цій справі не тільки російській владі, не дивлячись на направлені нами неодноразові звернення на їхню адресу, але навіть своїм власним партнерам по ЄС».

 

«В обстановці поспіху і скритності Радою ЄС було прийняте конфронтаційне політичне рішення, що йде врозріз з міжнародно-правовими прерогативами РБ ООН і Гельсінськими принципами невтручання у внутрішні справи, співпраці між державами та доброчесного виконання зобов’язань із міжнародного права. А під це рішення Ради ЄС довільно версталися конкретні прізвища», — заявили в МЗС РФ.

 

Нагадаємо, в ЄС рішення про санкції за отруєння Навального прийняли 15 жовтня. У санкційний список включили шість російських чиновників, а також науково-дослідний інститут органічної хімії.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар