Розслідуються 5000 справ через війну на Донбасі
23.01.2021
Новини України

Розслідуються 5000 справ через війну на Донбасі

Розслідуються 5000 справ через війну на Донбасі

Фото: Скриншот из видео Венедіктова розповіла про розслідування злочинів через війну на Донбасі

За чотири роки в Гаагу направили 15 інформаційних повідомлень про злочини проти народу України.

 

Генпрокурор Ірина Венедіктова в п’ятницю, 18 грудня, опублікувала відеозвернення, в якому розповіла про співпрацю з Міжнародним кримінальним судом.

 

За її словами, зараз розслідується близько 5 тисяч проваджень через злочини, пов’язані зі збройним конфліктом в Україні.

 

При цьому кількість таких злочинів перевищує 20 тисяч.

 

«Вони (прокурори, — ред.) спільно з міжнародними неурядовими організаціями, починаючи з 2016 року, направили до Міжнародного кримінального суду загалом 15 інформаційних повідомлень про найбільш тяжкі злочини, які вчиняються проти українського народу», — йдеться в заяві.

 

Також, за словами генпрокурора, на рівні Департаменту прокурорами повідомлено про підозру 54 особам у скоєнні особливо тяжких злочинів у ході збройного конфлікту.

 

 

Як повідомлялося, прокурор МУС Фату Бенсуда завершила вивчення матеріалів щодо ситуації в Україні, пов’язаної з агресією Росією, та ініціює початок розслідування у справі.

 

У зв’язку з цим в МЗС України заявили, що Київ очікує притягнення до відповідальності винних у військових злочинах в Україні, які вони скоїли після 20 лютого 2014 року.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар