Самостійна відставка суддів КСУ - це найбільш ліберальний шлях, - Зеленський
18.9 C
Киев
17.06.2021
Політика

Самостійна відставка суддів КСУ — це найбільш ліберальний шлях, — Зеленський

Самостійна відставка суддів КСУ - це найбільш ліберальний шлях, - Зеленський

Володимир Зеленський під час інтерв’ю «Осінь-2020: перемоги та виклики»
Офіс президента

За словами президента тільки самостійна відставка, надасть їм чесний шанс стати суддями в оновленому складі

Президент України Володимир Зеленський заявив, що самостійна відставка суддів Конституційного суду України є найбільш ліберальним шляхом. Про це він повідомив у програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

За словами президента тільки самостійна відставка, надасть їм чесний шанс стати суддями в оновленому складі.

«Якщо судді бачать реакцію суспільства, реакцію парламентаризму, реакцію міжнародних партнерів — вони повинні піти у відставку. І це буде найбільш ліберальний шлях. Я знаю, що там були судді, які не підтримали це рішення, але і вони повинні піти у відставку. Тоді у них буде чесний шанс стати суддями КСУ в оновленому складі», — сказав Зеленський.

Новини за темою: Зеленський розповів, що робитиме в разі відмови суддів КСУ йти у відставку

Нагадаємо, минулого тижня, 28 жовтня, Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

Того ж дня, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Источник

Залишити коментар