СБУ накрила конвертцентр з оборотом 200 млн. грн. щорічно
-10.7 C
Киев
20.01.2021
Новини України

СБУ накрила конвертцентр з обігом у 200 млн. грн.

СБУ спільно з податковою міліцєю Житомирщини виявили та нейтралізували міжрегіональний конвертаційний центр з оборотом близько 200 мільйонів гривень на рік. Виявлений конвертаційний центр надавав послуги з формування штучного податкового кредиту та обготівковування коштів, що призвело до втрат бюджету в особливо великих розмірах.

СБУ накрила конвертцентр з обігом у 200 млн. грн.

“Організували конвертцентр двоє великих виробників сільгосппродукції. Вони використовували реквізити понад 15 фірм із ознаками фіктивності, зареєстрованих на підставних осіб. Через них легалізовували кошти, отримані від продажу продукції не відображеної в офіційній документації. Для переведення коштів у готівку організатори задіяли 25 підставних фізичних осіб підприємців”, — йдеться в повідомленні.

В СБУ зазначається, що протягом 2018-2020 років вивели “у тінь” майже 200 млн грн.

“Правоохоронці провели декілька одночасних обшуків в офісних приміщеннях, за адресами проживання та у транспортних засобах фігурантів. Під час слідчих дій вилучили більше ніж 1,4 мільйона „відмитих“ гривень, понад 20 печаток фіктивних підприємств, бухгалтерську документацію, комп’ютерну техніку, що містить сформовані документи та чорнову бухгалтерію, які доводять організацію оборудки”, — повідомили в СБУ.

Додається, що у межах кримінального провадження за ч. 5. ст. 27, ч. 2 ст. 205-1, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії. Вживаються заходи для накладення арешту на рахунки фірм, що були задіяні у схемі, та майно фігурантів для відшкодування держбюджету завданих збитків.

Джерело: Пресцентр СБУ

Залишити коментар