-13 C
Киев
16.02.2021
Всі новини Новини України

СБУ не збирається знижувати темпи стосовно пов’язаних з Медведчуком справ. Чи це початок його «кінця»?

З кожним днем СБУ вдається маленькими кроками йти до глобальної мети і один з основних «козирів» в кармані є підтримка зі сторони наших громадян.

СБУ не збирається знижувати темпи стосовно пов'язаних з Медведчуком справ. Чи це початок його «кінця»?


Для того, щоб після Революції Гідності знову вирости з закулісного функціонера до політичного важковаговика Віктору Медведчуку знадобилось 5 років.
Хоч фігурант і має потужну підтримку ОПЗЖ з Росії та ніби зберігав за собою статус-кво та виявилося, що нова влада готова до більш радикальних та системних кроків.

Дії СБУ підтверджують, що за Медведчука взялись всерйоз: блокування каналів, застосовані санкції проти двох авіакомпаній (якими користувався фігурант) та повернення нафтопроводу.

Нагадаємо, що першим і стратегічно правильним рішенням були санкції до Тараса Козака та його телеканалів – 112, ZIK і NewsOne. Причина очевидна — антиукраїнська пропаганда і робота на РФ. У РНБО кажуть, що надані СБУ докази настільки залізобетонні, що рішення про санкції не викликало жодних сумнівів.

«За останнім соцопитуванням «Рейтингу» 72% українців схвалюють санкції щодо юридичних і фізичних осіб, діяльність яких шкодить інтересам України», — повідомляє «Главком».

У спецслужбі встановили, що медведчуківські телеканали фінансує ТОВ «Торговий дім «Донське вугілля» з ОРЛО. Саме там, на окупованій Луганщині, відбувається повний цикл із незаконного видобутку вугілля, його реалізація в РФ зі сплатою податків до бюджету «ЛНР», які потім йдуть на «підтримку штанів» цієї псевдореспубліки. А це, як резонно зафіксувала СБУ, вже інше кримінальне провадження – «фінансування тероризму».

«Свобода слова закінчується там, де з’являються ознаки посягання на територіальну цілісність і суверенітет України», — прокоментував раніше ситуацію Іван Баканов.

Далі ж на основі доказів, зібраних Службою безпеки, санкції застосовані і до двох авіакомпаній, якими Медведчук користувався для перельотів до Криму і в РФ.

Наразі ж київські депутати публічно відмовляються віддавати в оренду землю в центрі Києва для компанії, пов’язаної з Оксаною Марченко. Це ще один маленький крок до великої перемоги: сипатися почали і бізнес-проєкти Медведчука.

Не так давно Служба безпеки вручила підозру колишньому заступнику директора державного дослідного інституту. Саме завдяки його «експертним» висновкам частина магістрального нафтопроводу «Самара – Західний напрямок» перетекла з державної у приватну власність.

Новим власником майже стало ТОВ «ПрикарпатЗахідтранс», яке пов’язують з оточенням Медведчука. Але «майже» – не рахується, адже після кримінальної справи нафтопровід доведеться повернути Україні.

Як виявилось — копати є куди та СБУ не планує знижувати темпи. Наприклад, у бік легальності коштів, за які соратник Медведчука Тарас Козак придбав у 2018-19 роках телеканали 112, ZIK і NewsOne. Грошові активи з’явилися у нього раптово через Кіпр, а купівельні операції відбувалися в Білорусі. Цікавий ланцюг подій, чи не так?

Тим паче, ЗМІ вже розкопали, що у «незадекларованої» цивільної дружини Козака є ще й бізнес в РФ, і luxury-апартаменти неподалік від Кремля, і земельні ділянки в Україні.

Також за результатами досліджень багато експертів відзначили, що реальна аудиторія прямих ефірів, які зараз три телеканали ведуть спільно в Youtube, – від сили 2-3 тисячі осіб. А КМІС вже дослідив свіжі рейтинги партій, і зробив висновок – у ОПЗЖ вони впали.

Десь там є картинка нібито «утисків демократів», яку використовує пропаганда РФ, але самі українці навпаки – підтримують санкції. Розкриття одного за одним усіх цих ланцюжків не просто звужує простір навколо Медведчука і вичавлює його з українського порядку денного. Воно показує сумну для нього картину – у громадян немає фідбеку на оте відчайдушне «вставай, страна огромная» від Вадима Рабиновича з трибуни Верховної Ради.

Відтак карт-бланш на подальші розслідування мутних схем Медведчука і Ко у Служби безпеки є не тільки від президента Зеленського. Це запит від країни та її громадян, яких відтепер, при згаслих зомбоящиках, більше нікому накачувати ненавистю і відвертою пропагандою.

Джерело: Українське інтернет-ЗМІ «Главком».

Залишити коментар