5.1 C
Киев
28.03.2021
Всі новини Новини України

СБУ розкрила масштабну агентурну мережу РФ: спецслужби курували українські telegram-канали.

Служба безпеки України заявила, що деякі популярні в Україні телеграм-канали, де публікувалися різні політичні «зливи» та вкиди, спонсоруються з Росії.

СБУ розкрила масштабну агентурну мережу РФ: спецслужби курували українські telegram-канали.


Викрита Службою безпеки України мережа російських агентів намагалася дестабілізувати ситуацію в Україні за допомогою Telegram-каналів.

СБУ викрила, що спецслужби Росії залучили українських громадян до створення та адміністрування низки загальнонаціональних та регіональних Telegram-каналів. Серед них канали під назвами «Легітимний», «Резидент», «Картель», «Пліткарка», «Чорний квартал», «Політичний розклад», «Нетипове Запоріжжя», «Тремпель Харків», «Одеський фраєр», «Дніпро live», «Миколаїв live», «Херсон live».

До складу агентурної мережі, за даними СБУ, входили жителі Харкова й Одеси, активісти так званої «руської весни».. Зазначається, що всі вони нині «базуються» на території підконтрольної Росії «Придністровської Молдовської Республіки» в Тирасполі.

Як виявилося, «головним менеджером» цієї агентурної мережі є одесит, який згодом втік до Придністров’я. Він був одним із організаторів масових заворушень під час одеського «Антимайдану».

Одесит особисто адміністрував 12 каналів і звітував кураторам спецслужби РФ про роботу. Вони дозволяли йому заробляти: за публікацію в популярному всеукраїнському телеграм-каналі чоловік отримував до 30 тисяч гривень.

Також співробітники СБУ затримали у Києві громадянку України, одну з ключових фігуранток провадження. Їй та ще одній учасниці агентурної мережі повідомлено про підозру у держзраді

У фігурантки вилучили електронний носій з персональними даними великої кількості співробітників правоохоронних органів, який був з нею під час відпочинку в Домініканській республіці.

Зазначається, що СБУ неодноразово отримувала дані щодо використання цього регіону для конспіративних зустрічей співробітників спецслужби РФ з агентурним апаратом.

СБУ розкрила масштабну агентурну мережу РФ: спецслужби курували українські telegram-канали.

Джерело

Залишити коментар