5.1 C
Киев
28.03.2021
Всі новини Новини України

СБУ: щодо десяти колишніх посадовців, які у 2014 сприяли окупації Криму та Донбасу будуть вводитися санкції. Спецслужба звернулася з пропозицією до РНБО.

Служба безпеки України внесла до РНБО пропозиції про застосування санкцій проти десяти експосадовців: керівників військових, силових і правоохоронних структур.

Джерело:  пресслужба СБУ

СБУ: щодо десяти колишніх посадовців, які у 2014 сприяли окупації Криму та Донбасу будуть вводитися санкції. Спецслужба звернулася з пропозицією до РНБО.


До Ради національної безпеки та оборони Службою безпеки України були внесені пропозиції про застосування санкцій стосовно десяти колишніх посадовців. Вони стосуються екскерівників військових, силових і правоохоронних структур. Повідомляється, що ці особи зрадили присязі та сприяли окупації Криму і Донбасу у 2014 році.

Коментуючи підсумки засідання РНБО, з відповідною заявою виступив голова СБУ Іван Баканов, — повідомляє пресцентр СБУ.

«Одним із важливих кроків для захисту національної безпеки є притягнення до відповідальності тих, хто працює на користь агресора та зрадив Україну. І особливу увагу слід приділяти не лише рядовим фігурантам, а і колишнім керівникам державних структур. Вони, замість того, щоб захищати свою країну, опинилися на боці агресора. Втім, державна зрада не має строків давності», – підкреслив Баканов у своєму коментарі.

До переліку СБУ увійшли наступні посадовці: колишні міністр МВС Віталій Захарченко, командувач Військово-морськими силами ЗСУ Денис Березовський, голова СБУ Олександр Якименко та інші. До цього їм були оголошені підозри у державній зраді, наразі вони перебувають у розшуку. До цього часу стосовно них не застосовувалися обмеження економічного характеру.

На думку співробітників СБУ, перелічені особи були причетними до підтримки проросійських сил, та вчиняли дії, спрямовані на зміцнення окупаційного режиму на території Автономної Республіки Крим та на тимчасово непідконтрольних територіях Луганської та Донецької областей.

Нагадаємо, що раніше Рада національної безпеки та оборони за пропозиціями СБ України запровадила санкції щодо восьми фізичних і дев’ятнадцяти юридичних осіб.

Залишити коментар