СБУ перешкодила контрабандистам та не дала вивезти раритетного «Кобзаря» до Європи - Европа Онлайн
-0.9 C
Киев
28.01.2021
Всі новини Новини України

СБУ затримала замовника та кур’єра, що збиралися викрасти унікальний примірник «Кобзаря»

«Кобзарь» нікуди не поїде: СБУ попередила незаконне вивезення унікального видання Шевченка до Європи. Раритетний примірник оцін

СБУ затримала замовника та кур’єра, що збиралися викрасти унікальний примірник «Кобзаря»

СБУ запобігла незаконному вивезенню за кордон унікального прижиттєвого видання «Кобзаря» Шевченка.

За попередніми даними слідства, запланував нелегальне переправлення раритету київський посередник, який діяв на замовлення європейських клієнтів, повідомив пресцентр спецслужби в середу, 23 грудня.

Він найняв кур’єра, який мав вивезти історичну книгу через пункт пропуску «Ягодин».

Оперативники та слідчі СБУ виявили в особистих речах фігуранта прихований від митного контролю збірник поетичних видань «Кобзар» Т.Г. Шевченка датований 1860 роком.

За попередніми висновками експертів, вилучене видання “Кобзаря” є однією із останніх прижиттєвих публікацій автора і на аукціонах в Європі може коштувати від 50 тисяч доларів США. Наразі в Україні, за офіційними даними, залишилося лише 8 примірників такого видання і вони є культурною та історичною цінністю для нашої країни, підкреслили в СБУ.

Також правоохоронці виявили у кур’єра понад 200 срібних монет та кельтських і давньоримських прикрас.

Вилучене раритетне видання та предмети старовини буде направлено на проведення експертного дослідження. За його результатами фігурантам планується повідомити про підозру за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України.

Після завершення досудового розслідування розглядатиметься питання щодо передачі вилучених культурних цінностей до Музейного фонду України.

Джерело: Пресцентр СБУ

Залишити коментар