Сенат США схвалив $300 млн військової допомоги Україні
-2.5 C
Киев
18.01.2022
Новини світу

Сенат США схвалив $300 млн військової допомоги Україні

Сенат США схвалив $300 млн військової допомоги Україні

Фото: DW США виділять Україні 300 млн доларів на військову допомогу

Переважна більшість сенаторів підтримали проект оборонного бюджету США, у якому заплановано виділити $300 млн на військову підтримку України.

 

Американські сенатори в середу, 15 грудня, схвалили проект оборонного бюджету на 2022 рік на суму $778 млрд, це передбачає виділення $300 млн на підтримку України, повідомляє Axios.

 

Зазначається, що документ було прийнято 89 голосами проти 10. Потім оборонний бюджет на загальну суму $770 млрд був направлений на підпис президентові Джо Байдену.

 

Проект бюджету передбачає виділення $300 млн на допомогу Україні, це на $50 млн більше, ніж запитував президент Байден, включаючи $75 мільйонів на летальне озброєння.

 

Водночас до проекту бюджету не увійшла поправка, яка передбачала санкції для компанії-оператора Nord Stream 2 AG. Її запропонували сенатори-республіканці Боб Менендес і Джим Ріш.

 

Загалом проект закону передбачає 770 мільярдів доларів на військові витрати, це на 25 мільярдів більше, ніж просив президент Байден, і приблизно на 5% більше, ніж передбачав торішній бюджет.

 

У проекті також передбачено 4 мільярди доларів для Європейської оборонної ініціативи і 150 мільйонів доларів для співпраці в галузі безпеки в країнах Балтії.

 

Тижнем раніше повідомлялося, що комітет Палати представників затвердив проект оборонного бюджету на 2022 рік.

 

Також стало відомо, що США працюють над контрзаходами проти РФ в разі вторгнення в Україну.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар