Сенат США затвердив Барретт на посаду члена Верховного суду
18.9 C
Киев
17.06.2021
Новини світу

Сенат США затвердив Барретт на посаду члена Верховного суду

Сенат США затвердив Барретт на посаду члена Верховного суду

Фото: Pool via REUTERS Емі Коні Барретт

Призначення Баррет означає чисельну перевагу у консерваторів у Верховному суді. У них буде шість з дев’яти представників.

Сенат конгресу США затвердив кандидатуру судді апеляційного суду сьомого округу 48-річної Емі Коні Барретт як члена Верховного суду. Про це в понеділок, 26 жовтня, повідомляє Reuters.

Обговорення кандидатури судді в Сенаті повного складу почалося ще в неділю і тривало близько 30 годин.

У результаті кандидатуру Барретт підтримали 52 республіканці, проти висловилися 48 сенаторів, серед яких виявилася лише одна представниця Республіканської партії — Сьюзан Коллінз (від штату Мен).

Як зазначає видання, обрання Баррет принесло президенту США Дональду Трампа партійну перемогу всього за тиждень до виборів і закріпило панування правих у вищому суді країни на довгі роки. Тепер членами ВС будуть шестеро консервативних і троє ліберальних суддів.

Усього в США дев’ять верховних суддів, кожного з яких президент призначає довічно. Якщо один із суддів вмирає або вирішує піти у відставку, чинний президент висуває на посаду свого кандидата, який повинен отримати схвалення Сенату.

Барретт стане п’ятою жінкою у Верховному суді США, зайнявши місце легендарної судді Рут Бейдер Гінзбург, яка померла у вересні на 88-му році життя від раку. Вона дотримується консервативних поглядів, виступає проти абортів і критикує затверджену колишнім президентом США Бараком Обамою реформу охорони здоров’я.

Місце у Верховному суді США звільнилося 18 вересня після смерті 87-річної Рут Бейдер Гінзбург. Вона була другою жінкою в історії країни, яка стала суддею Верховного суду, і провела на цій посаді більш як 27 років.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар