Сенат США затвердив Блінкена главою Держдепу
-4.1 C
Киев
09.03.2021
Новини світу

Сенат США затвердив Блінкена главою Держдепу

Сенат США затвердив Блінкена главою Держдепу

Ентоні Блінкен почав кар’єру на держслужбі ще за президента Білла Клінтона

Ентоні Блінкен заручився підтримкою понад 50 сенаторів, чого достатньо для того, щоб зайняти пост держсекретаря США.

 

Сенат США затвердив запропоновану президентом Джо Байденом кандидатуру Тоні Блінкена на пост глави Державного департаменту. Про це стало відомо у вівторок, 26 січня.

 

Голосування ще не завершено, але Блінкен вже заручився підтримкою понад 50 сенаторів, чого достатньо, аби зайняти пост держсекретаря США. Раніше його кандидатуру підтримав сенатський комітет у закордонних справах.

 

Найближчим часом 58-річний Блінкен складе присягу.

 

 

Як відомо, в період президентської кампанії в США 2020 року Блінкен був неофіційним речником Джо Байдена, висвітлюючи для преси його погляди на рішення зовнішньополітичних проблем.

 

Кар’єру на держслужбі Блінкен почав ще за президента Білла Клінтона (1994 — 2001 роки), з яким він готував промови із зовнішньополітичних питань. Також Блінкен був в апараті Ради національної безпеки США, був спеціальним помічником президента, курирував проблеми відносин з Європою.

 

У першій адміністрації екс-президента Барака Обами (2009 — 2013 роки) Блінкен обіймав посаду радника з національної безпеки Байдена, який тоді був віце-президентом.

 

У 2013 — 2015 роках Блінкен займав пости заступника радника з національної безпеки президента США, в 2015 — 2017 роках — заступника глави Держдепу.

 

Раніше Блінкен розповів про свого діда Моріса, який мігрував в Америку з Києва. Він мігрував у США. Закінчив Нью-Йоркський університет у 1921 році і став відомим юристом.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар