Шмигаль провів переговори з прем'єром Хорватії у Києві
-2.5 C
Киев
18.01.2022
Новини України

Шмигаль провів переговори з прем’єром Хорватії у Києві

Шмигаль провів переговори з прем'єром Хорватії у Києві

Фото: Пресс-служба Кабмина Андрій Пленкович пообіцяв підтримку Україні

Обидві країни мають значні перспективи розвитку двосторонніх торговельно-економічних відносин, підкреслив глава українського уряду.

 

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прийняв у Києві главу уряду Хорватії Андрія Пленковича. Вони обговорили поглиблення співпраці між країнами у торговельно-економічній, туристичній галузях, у сфері цифровізації та освіти, повідомляє прес-служба Кабміну у середу, 8 грудня.

 

«Ми зацікавлені в активізації торговельно-економічного співробітництва з Хорватією як у традиційних галузях наших економік, подальшому усуненні бар’єрів у двосторонній торгівлі та спрощенні умов ведення бізнесу, так і у створенні двосторонньої співпраці за новими актуальними напрямками, зокрема у сфері цифровізації і координації зусиль у боротьбі з пандемією», – сказав Шмигаль.

 

 

За його словами, обидві країни мають значні перспективи розвитку двосторонніх торговельно-економічних відносин. Наразі спостерігається зростання обсягів товарообігу. Так, за дев’ять місяців 2021 року загальний оборот товарів та послуг між Україною і Хорватією склав $90,1 млн, що на більш ніж 24% більше за показники 2020 року.

 

Як зазначив Шмигаль, спільний інтерес для України і Хорватії може становити сфера інформаційних технологій і цифровізації. Він додав, що Україна прагне приєднатися до єдиного Європейського цифрового ринку, сучасних технологій і світового ринку.

 

«Цифровізація – один із основних векторів розвитку української економіки протягом наступних років. Переконаний, що наш досвід у цій сфері може виявитися корисним хорватським партнерам», – зазначив глава уряду.

 

За словами Шмигаля, перспективною для обох держав є активізація співпраці у металургійній та суднобудівній галузях, у сфері агробізнесу, зокрема іригації, а також у сфері енергетики. Він наголосив на важливості приєднання української енергосистеми до європейської ENTSO-E у контексті забезпечення енергетичної безпеки в Європі.

 

Своєю чергою, Андрій Пленкович зазначив, що Хорватія підтримує прагнення України до інтеграції в ЄС і прагне поділитися своїм досвідом. За його словами, Хорватія підтримуватиме присутність українських підприємств на хорватському ринку. Пленкович також додав, що вони сприятимуть відкриттю офісів хорватських туристичних агенцій в Україні.

 

Раніше Шмигаль заявив, що країни Східного партнерства отримають 17 млрд. євро від ЄС у наступні сім років. Частину коштів у вигляді інвестицій отримає Україна.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар