Шмигаль відкинув ідею Вітренка про імпорт газу з РФ
9.4 C
Киев
04.03.2021
Новини України

Шмигаль відкинув ідею Вітренка про імпорт газу з РФ

Шмигаль відкинув ідею Вітренка про імпорт газу з РФ

Фото: Денис Шмыгаль/Телеграм Шмигаль запевнив, що безпосередньо з Росії газ закуповувати не будуть

Раніше глава Міненерго запропонував дозволити експорт газу незалежними компаніями з Росії. Прем’єр заявив, що цього не буде.

Україна не буде відновлювати імпорт газу безпосередньо з Росії. Про це заявив у вівторок, 26 січня, виступаючи у Верховній Раді прем’єр-міністр країни Денис Шмигаль.

Раніше з ініціативою дозволити експорт газу незалежними компаніями з Росії запропонував керівник Міненерго Юрій Вітренко.

«Газ із Росії закуповувати безпосередньо наш уряд не має наміру, крапка», — сказав він.

При цьому ні Шмигаль, ані Вітренко не змогли відповісти, чому минулого літа Україна закуповувала «дешевий» газ, а зараз він продається населенню в кілька разів дорожче.

Також Шмигаль розповів, які тарифи в Україні не підвищуватимуться до закінчення опалювального сезону.

«Тарифи на тепло і гарячу воду не будуть підвищуватися до кінця опалювального сезону. Нам вдалося досягти певного консенсусу з владою на місцях. Ми підготували меморандум, найближчим часом відбудеться його підписання», — сказав він.

Також він додав, що громадяни, які мають електроопалення, отримуватимуть монетизовані компенсації.

«На найближчих засіданнях Кабміну буде прийнято рішення про компенсації домогосподарствам, в яких встановлено електроопалення. Тобто люди, які мають електроопалення, отримуватимуть монетизовані компенсації. Держава їх не кине. Ті домовленості, які були з державою, будуть збережені», — сказав Шмигаль.

Прем’єр також додав, що Кабмін разом з парламентським комітетом і газорозподільними компаніями зараз працює над тим, щоб людям було зручно розраховувати тариф. Тариф буде встановлено на рік за замовчуванням.

Тим часом, незважаючи на рішення влади, в регіонах тривають протести проти високих тарифів.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар