Штаб і найгірший сценарій. Плани боротьби з COVID-19
23 C
Киев
06.08.2021
Без рубрики

Штаб і найгірший сценарій. Плани боротьби з COVID-19

Штаб і найгірший сценарій. Плани боротьби з COVID-19

Фото: Укринформ Ситуація з коронавірусом в Україні

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів у Верховній Раді про стратегію боротьби з коронавірусом, а Україна продовжує бити COVID-антирекорди.

  В Україні новий коронавірусний антирекорд. За добу 20 жовтня COVID-19 діагностували у 6 719 осіб, летальних випадків також було більше, ніж раніше, — 141, одужали 2 686 осіб, були госпіталізовані 1 009 осіб.   При цьому міністр охорони здоров’я Максим Степанов вважає, що в Україні втілена одна з кращих форм адаптивного карантину в Європі.   Корреспондент.net розбирався, як влада планує боротися з коронавірусом.     Тести і кисень   Верховна Рада на засіданні 20 жовтня створила Національний штаб протидії біологічним загрозам, зокрема коронавірусу, очолив його особисто президент Володимир Зеленський.   У постанові, за яку проголосував парламент, також йдеться про масове тестування українців, створення мобільних бригад для боротьби з коронавірусом і збільшення потужностей лабораторій.   Документ також передбачає розробку серії типових проектів щодо будівництва / перепрофілювання медичних установ в спеціалізовані госпіталі з лікування коронавірусу.   1,5 мільярда гривень з Фонду боротьби з COVID-19 виділять на закупівлю нових експрес-тестів для виявлення коронавірусної хвороби. Усього в Міністерстві охорони здоров’я планують закуповувати 1 млн примірників тестів в місяць. Такі тести будуть проводитися сімейними лікарями, мобільними бригадами і лікарнями.   Крім того, МОЗ анонсував збільшення тестів, проведених методом полімеразної ланцюгової реакції. «У середині листопада ми забезпечимо 50 000 тестувань на добу. А до кінця року 75 000 тестувань на добу методом ПЛР», — заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.   Ще Степанов обіцяє, що до кінця 2020 року 80% ліжок в медичних установах будуть з підведеним киснем. А кількість ліжко-місць для лікування хворих з коронавірусною хворобою має зрости до 52 тисяч.  

    Найгірший сценарій   Розгортати тимчасові ковідні госпіталі поза медичними закладами в Україні планують при орієнтовній щоденній кількості хворих з COVID-19 на рівні 11-15 тисяч або при різкому стрибку хвороби в певному місті чи регіоні.   Степанов повідомив, що якщо в Україні будуть підтверджувати близько 20 тисяч випадків захворювання на коронавірус на добу, то лікарі вирішуватимуть, кого лікувати, а кого — ні.   МОЗ розробило план, який визначає алгоритм дій для чотирьох рівнів небезпеки в залежності від кількості хворих і завантаженості медиків:   Перший рівень — 5-7 тисяч хворих на добу. Таке навантаження МОЗ здатне витримувати.   Другий рівень — 8-10 тисяч хворих на добу. При цьому заповнення лікарняних ліжок Фонду хворих на COVID-19 становитиме 70%. За словами Степанова, Україна може опинитися на цьому рівні в найближчі тижні. Тоді Україна збільшить кількість ліжко-місць для хворих до 52 тисяч, буде розгортати госпіталі поза закладами охорони здоров’я, збільшить кількість медиків за рахунок залучення працівників інших відділень, будуть укладати контракти.   Третій рівень — 11-15 тисяч хворих на добу. Заповнення лікарняних ліжок по країні — не менше 85%. Введуть жорсткий карантин. Мобілізують усіх медпрацівників. Працюватимуть польові госпіталі.   Четвертий рівень — 20 тисяч хворих на добу — ресурси системи медичної охорони здоров’я вичерпані.   «Четвертий рівень — це коли ресурси системи охорони здоров’я вичерпані, коли щоденна кількість випадків буде близько 20 000 хворих на добу. Тут ми будемо змушені вводити активацію протоколу медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги», — пояснив Степанов.     Обстановка в суспільстві   У Києві за два дні дві особи наклали на себе руки в медичних установах, де лікувалися від коронавірусної хвороби.   Загиблі — жінка 60 років і чоловік 68 років. Жінка — вранці 19 жовтня викинулася з вікна четвертого поверху інфекційного відділення Олександрівської лікарні. 20 жовтня чоловік — теж вистрибнув з вікна четвертого поверху — міської клінічної лікарні №8 в Оболонському районі столиці.   Місяць тому в Київській міській клінічній лікарні №4 двоє чоловіків, які хворіли на коронавірус, покінчили життя самогубством, вистрибнувши з вікна.   При цьому, за даними Мін’юсту, за сім місяців карантину в Україні встигли одружитися більше 100 000 пар. Розлучилися за цей період близько 16 000 пар.  

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар