Штами перемагають вакцини? Що буде з COVID
27.1 C
Киев
25.07.2021
Без рубрики

Штами перемагають вакцини? Що буде з COVID

Штами перемагають вакцини? Що буде з COVID

Вакцинація є одним з дієвих способів боротьби з поширенням інфекції

У світі станом на ранок 8 липня зафіксовано понад 185,8 млн випадків зараження на коронавірус, з них — понад 4 млн летальних.

 

Світ продовжує боротьбу з коронавірусом. У Всесвітній організації охорони здоров’я кажуть, що розслаблятися ще дуже зарано. Директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус заявив, що нові варіанти коронавірусу поки перемагають в гонці з вакцинами від COVID-19.

 

«Вакцинний націоналізм, левова частка якого припадає на жменьку країн, морально невиправданий і є неефективною стратегією суспільної охорони здоров’я проти вірусу», — наголосив Гебрейесус.

 

Що відбувається з протидією коронавірусу у світі зараз?

 

Зарано радіти

 

Глава ВООЗ зазначає, що деякі країни з високим рівнем вакцинованого населення відмовляються від протиепідемічних заходів і послаблюють заходи, немов пандемія коронавірусу вже закінчилася, а робити цього не потрібно.

 

У Британії, наприклад, вже в середині липня планують позбутися всіх внутрішніх обмежень.

 

Нова норма

 

З другого боку, деякі країни вже розробляють плани, як співіснувати з коронавірусом. Так, Сінгапур, який до цього часу справлявся з пандемією коронавірусу чи не краще за всіх у світі (тільки 30 померлих на майже 6 мільйонів населення), підготував план переходу до нової норми в умовах співіснування з вірусом. Влада острова виходить з того, що вірус вже ніколи не зникне з людської популяції, а тому потрібно зробити так, щоб викликана ним хвороба для більшості людей і всього суспільства була не страшніша за грип. При цьому люди й економіка повинні повернутися до майже нормального існування, навіть якщо в інших країнах триватиме повномасштабна епідемія.

 

Перехід до нової нормальності повинні забезпечити масштабна вакцинація, щоденне експрес-тестування великої частки населення і всіх, хто прибуває на острів, а також тотальне відстеження людей, які контактували із зараженими, і тих, хто контактував з цими контактними.

 

Вакцинація від коронавірусу повинна наблизити епідеміологічні показники COVID-19 до таких як у сезонного грипу. Це вже зробив Ізраїль — лідер за часткою вакцинованих серед великих держав. Частота госпіталізацій через ковід в Ізраїлі серед повністю вакцинованих становить 0,3 на 100 тисяч осіб на день, а рівень смертності — 0,1 на 100 тисяч осіб у всіх вікових категоріях (серед невакцинованих співвідношення числа померлих і виявлених випадків захворювання на порядок більше).

 

У 2018-2019 роках показники госпіталізації і смертності від грипу в США становили 0,4 і 0,03 на 100 тисяч осіб на день відповідно. Під час важких епідемій грипу, як у 2017-18 роках, ці показники склали 0,67 і 0,05 відповідно. Сінгапур вже прищепив близько 40% громадян, а до кінця літа збирається довести цю частку до двох третин усіх жителів.

 

Штами перемагають вакцини? Що буде з COVID

Фото EPA

Черга на вакцинацію

 

Думки вчених

 

Щеплення не дає повного, 100-відсоткового захисту від вірусу, підтверджують у ВООЗ. Навіть якщо отримати обидві дози вакцини і почекати певний час, щоб імунна відповідь організму досягла максимального рівня, шанс захворіти на Covid-19 все одно залишається — особливо у тих, хто нехтує іншими захисними заходами.

 

Крім того, реакція на щеплення значною мірою індивідуальна. У літніх людей, а також тих, хто страждає від хронічних хвороб або приймає імунодепресанти, захисна відповідь організму може бути значно менш вираженою. А отже їхній ризик підхопити інфекцію буде вищим і після вакцинації.

 

Втім, як показують численні дослідження, навіть у тому випадку якщо щеплена людина захворіє на Covid-19, найчастіше інфекція у неї має безсимптомний перебіг або — рідше — проходить у відносно легкій формі.

 

«Щеплення рятують життя, але однією лише вакцинацією проблему не вирішиш, — впевнені у ВООЗ. — Необхідно продовжувати боротися з поширенням вірусу усіма можливими способами — особливо коли більшість з оточення щеплення не має і Covid-19 так широко поширений».

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар