Шведська крона стала кращою основною валютою світу у 2020 році
-16.5 C
Киев
19.01.2021
Новини світу

Шведська крона стала кращою основною валютою світу у 2020 році

Шведська крона стала кращою основною валютою світу у 2020 році

Фото: bloomberg.com Шведська крона — друга найкраща валюта світу після гаїтянського гурда

Кращою основною світовою валютою названа шведська крона. Вона стрімко відновилася після мінімумів у березні.

 

Кращою основною валютою світу 2020 року експерти назвали шведську крону. Це сталося завдяки політиці Riksbank, який не став знижувати ставки для пом’якшення удару, нанесеного по економіці Швеції пандемією коронавірусу, пише Bloomberg.

 

Швидке відновлення шведської крони з весняного мінімуму допомогло їй стати кращою основною валютою і другою кращою валютою світу після гаїтянського гурда.

 

Riksbank став першим центробанком у світі, який на практиці застосував політику негативних ставок.

 

У липні 2009 року фінансова установа знизила ставку репо, яка є його основним інструментом грошово-кредитної політики, до 0,25%, що, у свою чергу, опустило прив’язану до неї ставку по депозитах до 0,25%. Це стало відповіддю Riksbank на світову фінансову кризу 2008-2009 років.

 

У наступні роки Riksbank піднімав ставку репо до 2,00% і опускав до -0,50%. 8 січня 2020 року регулятор підняв її з -0,25% до 0,00%, де вона й тримається до сьогоднішнього дня.

 

Раніше Korrespondent.net писав, що українці в листопаді купили валюти більше, ніж продали. Це сталося вперше з початку 2020 року.

 

Додамо, на Кубі скасували подвійну валютну систему. Обмінний курс нової єдиної валюти буде встановлений на рівні 24 кубинських песо за один долар США.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар