0.1 C
Киев
24.12.2020
Новини світу

Швейцарія почала кампанію вакцинації

Швейцарія почала кампанію вакцинації

Фото: swissinfo.ch У Швейцарії зробили перше щеплення від коронавірусу

Першою вакцину від Pfizer/BioNTech отримала 90-річна мешканка будинку для літніх людей. Масова вакцинація розпочнеться в січні.

 

У Швейцарії в середу, 23 грудня, провели першу вакцинацію від коронавірусу препаратом компаній Pfizer/BioNTech. Першою щеплення отримала 90-річна мешканка будинку для літніх людей у регіоні Люцерн, повідомляє Swiss Info.

 

При цьому основна програма вакцинації на національному рівні почнеться з 4 січня. В першу чергу, вакцини отримають люди з групи високого ризику (старші за 75 років, які страждають хронічними захворюваннями, потім старші за 65 років); медичний персонал або особи, які здійснюють догляд і перебувають в тісному контакті з пацієнтами; люди, що мають тісні контакти з людьми з групи високого ризику; ті, хто живуть або працюють у комунальних установах з підвищеним ризиком спалахів.

 

Декількома днями раніше швейцарський регулятор охорони здоров’я схвалив вакцину Pfizer/BioNTech, що відкрило шлях до постачання перших 107 тисяч доз із замовлених трьох мільйонів.

 

Також у країні розглядають інші вакцини, в тому числі, кандидатів від Moderna і AstraZenenca. Швейцарія з населенням 8,5 мільйона осіб замовила у цих виробників і Pfizer/BioNTech 15,8 млн доз.

 

Раніше про готовність вакцинуватися першим заявив 70-річний міністр фінансів Швейцарії Улі Маурер, який входить до групи ризику за віком.

 

Раніше повідомлялося, що в США виявили нові випадки алергії на вакцину Pfizer. Відзначається, що алергічну реакцію може викликати хімічна речовина поліетиленгліколь, що входить до складу вакцини.

 

Умовний дозвіл. Чому ЄС тягне з вакцинацією

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар