Скандал з КСУ: Посли G7 зустрілися з Єрмаком
11.3 C
Киев
06.05.2021
Новини України

Скандал з КСУ: Посли G7 зустрілися з Єрмаком

Скандал з КСУ: Посли G7 зустрілися з Єрмаком

Фото: пресс-служба ОПУ Зустріч пройшла на Банковій

Голова Офісу президента провів переговори з послами країн Великої сімки і заявив, що скандал з КСУ не обійшовся без зовнішнього втручання.

 

Посли країн Великої сімки через скандальне рішення суддів Конституційного Суду України прибули в Київ і провели переговори з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком. Про це повідомляє прес-служба ОПУ в п’ятницю, 30 жовтня.

 

Зокрема, Єрмак поінформував гостей про вчорашнє термінове засідання Ради національної безпеки і оборони України, і позачергове засідання уряду за участю президента, і прийняті на них рішеннях.

 

«Була забезпечена безперебійна робота реєстрів НАЗК, і було заявлено про те, що всі антикорупційні органи України, включаючи НАЗК, НАБУ й інші, — вони і будуть працювати. Для нас є принциповою наша позиція в боротьбі з корупцією, і Україна ніколи не зійде з цього шляху», — підкреслив Єрмак.

 

Він також розповів, що ще вчора у Верховну Раду було направлено законопроект, який повинен відновити довіру до конституційного судочинства в Україні.

 

«Президент і його команда, держава і державні органи продовжують боротьбу з корупцією і з тими, хто стоїть за всіма цими процесами в Україні. Ми перемогли при прийнятті земельної реформи, банківського закону і переможемо і цього разу», — заявив керівник Офісу глави держави.

 

На думку Андрія Єрмака, події в КСУ не пройшли без зовнішнього втручання, тому він висловив надію, що правоохоронні органи зможуть дати оцінку ситуації.

 

Керівник Офісу президента переконаний, що вихід з неї буде знайдений.

 

«Для нас дуже важливо, щоб усі керівники, представники антикорупційних органів знали позицію Президента: ми сьогодні виступаємо дійсно єдиним фронтом із захисту тих реформ, які ми провели і продовжуємо проводити. Президент налаштований дуже рішуче, і він не зупиниться на шляху проведення реформ і боротьби з корупцією, хто б за цим не стояв», — підкреслив Андрій Єрмак і закликав представників Великої сімки стежити за роботою Антикорупційної ради, яка повинна зібратися найближчим часом, і реакцією всіх представників політичних сил, «щоб мати реальну картину».

 

Тимчасовий повірений у справах США Крістіна Квін запевнила, що Велика сімка готова допомогти Україні в подальшому просуванні на шляху реформ.

 

Нагадаємо, в Україні розгорівся політичний скандал після того, як 27 жовтня на закритому засіданні КСУ визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Пізніше в ЄС відреагували на рішення КСУ про декларації. У Представництві Євросоюзу нагадали, що фінансова допомога Україні пов’язана з діяльністю антикорупційних органів. Також ЗМІ повідомили, що через КС Україна може втратити безвіз.

 

Президент Володимир Зеленський зібрав екстрені засідання РНБО і Кабміну, у результаті чого в Раду подадуть терміновий законопроект про відновлення доброчесності конституційного судочинства в Україні, який передбачає відставку всього складу КСУ.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар