Слуга народу збереться на засідання щодо КСУ
14.1 C
Киев
17.05.2021
Новини України

Слуга народу збереться на засідання щодо КСУ

Слуга народу збереться на засідання щодо КСУ

Фото: Корреспондент.net Нардепи з монобільшості обговорять проект закону Зеленського

Нардепи обговорять законопроект про розпуск складу суддів Конституційного суду і можливість внесення законопроектів по суті скасованих КСУ положень.

Фракція Слуга народу в понеділок, 2 листопада, проведе засідання фракції, на якому буде обговорюватися законопроект президента Володимира Зеленського про звільнення суддів Конституційного суду України. Про це народний депутат Євгена Кравчук повідомила РБК-Україна.

За її словами, партія підтримує Зеленського в даному питанні, хоча можуть бути особливі думки у народних депутатів.

«Можливо, будуть якісь пропозиції щодо інших законопроектів, які б могли виправити ситуацію, але це потрібно робити досить швидко, тому що якщо далі так буде діяти КСУ, то і фонд гарантування вкладів може бути скасований, можуть визнати неконституційним і Вищий антикорупційний суд. Це взагалі може поставити хрест на наших євроінтеграційних прагненнях», — сказала Кравчук.

Нардеп розповіла, що на фракції також обговорять і можливість внесення законопроектів по суті скасованих КСУ положень антикорупційного законодавства.

«Ми власне сьогодні якраз і будемо це обговорювати. Хочемо якраз послухати і представників президента і Верховної Ради в Конституційному суді і представників профільного комітету з питань правової політики. Плюс є комітет з питань антикорупційної діяльності. Можливо, там також будуть пропозиції», — повідомила Кравчук.

Вона додала, що сам законопроект Зеленського про КСУ вже перебуває на розгляді комітету.

Нагадаємо, що раніше в Раді Європи виступили проти розпуску КСУ. Венеціанська комісія і GRECO направили листа Дмитру Разумкову про законопроект Зеленського щодо Конституційного суду.

На це у Зеленського відповіли, що розпуск КСУ — це єдиний можливий вихід із ситуації, що склалася.

27 жовтня за поданням 48 народних депутатів Конституційний суд визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку і моніторинг способу життя чиновників, декриміналізацію недостовірного декларування.

У ніч з 29 на 30 жовтня Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект, яким запропонував припинити повноваження суддів КС і визнати його рішення про декларування «нікудишнім».

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар