18.4 C
Киев
17.05.2021
Політика

«Слуги народу» будуть готові підтримати законопроєкт про звільнення суддів КСУ, якщо не буде інших рішень , – Янченко

"Слуги народу" будуть готові підтримати законопроєкт про звільнення суддів КСУ, якщо не буде інших рішень , – Янченко

Галина Янченко
Фото з відкритих джерел

Судді КСУ можуть добровільно піти у відставку, якщо хочуть зробити щось добре для України, зазначила нардепка

Депутати від фракції «Слуга народу» будуть готові підтримати законопроєкт президента Володимира Зеленського, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України, якщо не буде інших, менш болісних рішень.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявила народний депутат від «Слуги народу» Галина Янченко.

«Фракція буде готова підтримати цей законопроєкт, якщо ми не знайдемо інших, менш болісних рішень. Що означає менш болісних? Це, серед іншого, добровільна відставка голови Конституційного суду і деяких інших суддів, які приймали рішення, маючи конфлікт інтересів, в порушення закону», – заявила народна депутатка.

Водночас вона зазначила, що, на її думку, Конституційний суд прийняв рішення про скасування електронного декларування «в порушення і духу, і літери закону», відповідно, він підірвав довіру українців до державного органу, який має бути «істиною в останній інстанції».

«Коли ця довіра підірвана, єдине, що можуть зробити судді останнього, хорошого для цієї країни, – це просто піти зі своєї посади, таким чином відновити довіру до державного органу», – прокоментувала Янченко.

Нагадаємо, минулого тижня, 28 жовтня, Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

Того ж дня, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України, а сьогодні закликав «Слугу народу» його підтримати.

Источник

Залишити коментар