"Слуги народу" визначилися лише з однією кандидатурою на посаду судді КСУ
24 C
Киев
16.05.2021
Політика

«Слуги народу» визначилися лише з однією кандидатурою на посаду судді КСУ

"Слуги народу" визначилися лише з однією кандидатурою на посаду судді КСУ

Галина Янченко
Фото з відкритих джерел

Кандидатів на другу посаду зараз наразі обговорюють, зазначила Галина Янченко

Парламентська фракція партії «Слуга народу» визначилася лише з однією кандидатурою на посаду судді КСУ.

Про це під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK, заявила народна депутатка України (фракція «Слуга народу») Галина Янченко.

Галина Янченко, коментуючи плани парламенту цього тижня доукомплектувати вакансії, які є у Конституційному суді України, зазначила, що це стане одним з кроків для виходу з кризи, що склалася.

«Поки що особисто наша фракція визначилася лише з однією кандидатурою. Кандидатів на другу посаду зараз теж розглядають, обговорюють, хто це може бути. До речі, так само фракція обговорює кандидатуру Ольги Совгирі, це представниця президента у КСУ. По ній є підтримка у фракції, але зараз теж триває обговорення, чи може фракція і парламент загалом висунути її кандидатуру», – сказала Галина Янченко.

Нагадаємо, раніше Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України вирішив зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Додамо, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підготував законопроєкт, яким пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції, які раніше скасував Конституційний суд.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що самостійна відставка суддів Конституційного суду України є найбільш ліберальним шляхом.

Источник

Залишити коментар