Сноуден подає заяву на отримання громадянства РФ
22.9 C
Киев
16.05.2021
Новини світу

Сноуден подає заяву на отримання громадянства РФ

Сноуден подає заяву на отримання громадянства РФ

Едвард Сноуден

Колишній співробітник ЦРУ разом з дружиною просять Росію надати їм громадянство. Скоро у них має народитися дитина.

Колишній співробітник розвідки США Едвард Сноуден заявив, що подає на подвійне російсько-американське громадянство. Про це він у понеділок, 2 листопада, написав на своїй сторінці в Twitter.

«Після довгих років розлуки з батьками у нас з дружиною немає ні найменшого бажання розлучатися з сином. Ось чому в цю епоху пандемій і закритих кордонів ми подаємо заяву на отримання подвійного громадянства США і РФ», — написав він.

Наприкінці жовтня Сноуден отримав безстрокову посвідку на проживання в Росії.

Сноуден в 2013 році оприлюднив відомості про методи електронного стеження американських спецслужб, в тому числі про нелегальне прослуховування переговорів зарубіжних лідерів. Рятуючись від переслідування з боку влади США, Сноуден направив запити на отримання притулку владі низки країн, в тому числі Росії.

У США Сноудену інкримінується порушення двох статей закону про шпигунство. За кожним з цих пунктів йому загрожує до 10 років тюремного ув’язнення. Представники адміністрації США неодноразово заявляли, що вважають Сноудена зрадником і не збираються пробачати йому, оскільки він завдав серйозної шкоди інтересам національної безпеки.

Сноуден і його дружина танцівниця Ліндсі разом вже більше 15 років. Після скандалу, пов’язаного з діяльністю Сноудена, Міллс разом з ним переїхала до Росії. Три роки тому вони таємно одружилися.

А минулого тижня повідомлялося, що Сноуден скоро вперше стане батьком.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар