"Соросятня" намагалася залякати суддівський корпус КСУ, – Лукаш
25.4 C
Киев
11.08.2022
Політика

«Соросятня» намагалася залякати суддівський корпус КСУ, – Лукаш

"Соросятня" намагалася залякати суддівський корпус КСУ, – Лукаш

Олена Лукаш
Скріншот відео

У цій ситуації слід говорити про порушення базових принципів незалежності правосуддя, наголосила юристка

Так звана соросятня, яка є «подовжувачами» рук влади, намагалася залякати суддівський корпус Конституційного суду України.

Про це в ефірі ток-шоу «19» на телеканалі ZIK заявила юристка Олена Лукаш.

Гостя студії, коментуючи акцію протесту біля будинку голови КСУ Олександра Тупицького, куди протестувальники привезли шибеницю, зауважила, що вбачає у діях протестувальників два склади злочину – погроза державному діячеві, а також – втручання у здійснення правосуддя. Юристка не виключає, що під час акції протесту були прояви хуліганства.

«Але там що ж відбувалося? Те, що влада не змогла зробити сама. Це ж були подовжувачі рук влади. Відбувалося те, що показувало слабкість влади, її невпевненість у своїх силах. Починалося все з того, що Зеленський бадьоро, жваво, зі стрибка в кар’єр вперед і вниз заявив про те, що суд розжене… Минув тиждень, і він нічого не зміг зробити. Тому в гру вступили силовики, які почали залякувати суддів, в гру вступила так звана соросятня, ось ці поодинокі патріоти, які шляхом ігнорування чинного законодавства намагаються показати якусь свою силу і залякати, відповідно, суддівський корпус», – заявила Олена Лукаш.

Гостя ток-шоу наголосила, що у цій ситуації слід говорити про порушення базових принципів незалежності правосуддя.

Нагадаємо, 7 листопада представники Центру протидії корупції та Автомайдану вирушили з акцією протесту до будинку голови КСУ Олександра Тупицького. На одному з авто протестувальники встановили шибеницю.

Як повідомляли, народні обранці під час засідання ВРУ провалили голосування за кандидатуру на посаду судді КСУ: за призначення чинного нардепа від «Опозиційної платформи – За життя» Юрія Павленка, який під час рейтингового голосування отримав найбільшу підтримку залу, проголосували лише 100 парламентарів. Спікер Дмитро Разумков звернувся до профільного комітету з проханням підготувати проведення повторного конкурсу на посаду судді КСУ.

Источник

Залишити коментар