Списання вагонів за віком - це російська схема, яка закінчилася невдачею – ЗМІ
24.4 C
Киев
25.07.2021
Без рубрики

Списання вагонів за віком — це російська схема, яка закінчилася невдачею – ЗМІ

Укрзалізниця, вантажні перевезення

Укрзалізниця, вантажні перевезення

Мінінфраструктури пропонує задіяти в Україні російську модель модернізації рухомого складу на залізниці, яка в РФ провалилася. Про це йдеться в матеріалі сайту «Мінпром».

У «Мінпром» нагадали, що Україна інтегрується в ЄС, але Мінінфраструктури пропонує реалізувати в нашій країні російську модель оновлення залізничного рухомого складу, яка передбачає обмеження терміну експлуатації вагонів.

«Наша країна взагалі-то інтегрується в Європейський Союз, де для вагонів взагалі немає обмежень по терміну служби. Тобто вагон в країнах ЄС їздить по дорогах рівно до тих пір, поки це дозволяє його технічний стан», — йдеться в матеріалі.

Притому що реалізація такої моделі в РФ призвела до дефіциту рухомого складу і зростання ставок на користування вагонами. І, на думку авторів матеріалу, в Україні таке рішення з великою часткою ймовірності матиме ті ж наслідки.

До того ж в РФ, поряд зі списанням вагонів за віком, передбачалася державна програма стимулювання покупки нових вагонів, чого в Україні Мінінфраструктури не пропонує.

«Російська модель все-таки являла собою держпрограму з механізмами стимулювання при купівлі нових вагонів. Зокрема з травня 2016 року операторам компенсували по 300 тисяч рублів (близько 4,5 тисячі доларів за тодішнім курсом) за одиницю рухомого складу. Крім того був введений знижений тариф на порожній пробіг інноваційних вагонів», — йдеться в матеріалі.

Опитані виданням представники профільних асоціацій, учасники яких перевозять близько 80% вантажів по українських залізницях, впевнені, що для оновлення парку вантажних вагонів державі набагато доцільніше використовувати такі механізми держпідтримки і держзамовлення, а також надання пільгових кредитів для вагонобудівних підприємств.

Раніше президент Асоціації «Укрведтранс», до якої входять оператори вантажних залізничних перевезень, Наталія Петриченко заявила, що намір Мінінфраструктури скоротити термін експлуатації вантажних вагонів порушує європейські директиви.

У свою чергу виконавчий директор спільноти Європейський залізничних та інфраструктурних компаній, що об’єднує операторів 71% європейських залізниць, Лібор Лохман заявив, що в Європі вік залізничного вагона не є причиною для його списання і немає поняття «термін експлуатації вагона», головне — підтримувати його в справному стані.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар