5.1 C
Киев
28.03.2021
Новини світу

Споживачі викидають майже одну п’яту харчів на смітник — ООН

Споживачі викидають майже одну п'яту харчів на смітник - ООН

Фото: DW Харчові відходи окремих домогосподарств є глобальною проблемою

Попри те, що сотні мільйонів людей у світі недоїдають, тільки 2019 року споживачі викинули в сміття близько 17 відсотків харчових продуктів, йдеться в доповіді ООН. Експерти застерігають від продуктового марнотратства.

Упродовж тільки 2019 року близько одного мільярда тонн або 17 відсотків усіх харчових продуктів, придбаних приватними споживачами у світі, опинилися на смітнику. Такі дані містить оприлюднена в четвер, 4 березня, спеціальна доповідь ООН.

Як зазначається в дослідженні, в цю статистику потрапили тільки ті продукти харчування, котрі викинули як непотріб з осель, ресторанів, магазинів роздрібної торгівлі та з інших продовольчих магазинів. За даними авторів доповіді, така кількість викинутих продуктів значно вища за ті цифри, котрі наводилися раніше.

Сотні мільйонів людей хронічно недоїдають

Така ситуація з продуктовим марнотратством спостерігається на тлі того, що лише того ж 2019 року близько 700 мільйонів людей у світі хронічно недоїдали, констатують в ООН. «Досі харчові відходи розглядалися як проблема багатого світу», — сказала співавторка доповіді Клементіна О’Коннор, котра є експерткою з питань харчування Програми ООН з довкілля. Однак, за її словами, доповідь показала, що харчові відходи окремих домогосподарств є глобальною проблемою. Загалом із 121 кілограма продовольства, що викидається на душу населення, більше половини — 74 кілограми — викидається домашніми господарствами, йдеться в доповіді.

Доповідь зосереджена винятково на тому, що відбувається з харчовими продуктами на рівні споживача, й у ній не розглядається ситуація з харчами, які втрачаються або викидаються в процесі виробництва, зберігання або розподілу.

«Якби втрата продовольства і відходи були рівнозначні країні, то вона стала б третім за кількістю емітером парникових газів на планеті», — сказав один із співавторів доповіді Річард Своннелл.

Питання про харчові відходи буде також розглянуто на першому саміті ООН з продовольчих систем, який пройде у вересні або жовтні. Одна з цілей ООН в галузі сталого розвитку спрямована на скорочення вдвічі до 2030 року глобальних харчових відходів на душу населення в роздрібній торгівлі й на рівні споживачів.

Глава КНР закликав громадян заощаджувати їжу

Джерело: Українська служба DW

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар