Справа про конвенцію Монтре: у Туреччині адміралам висунуто звинувачення
25.4 C
Киев
11.08.2022
Новини світу

Справа про конвенцію Монтре: у Туреччині адміралам висунуто звинувачення

Справа про конвенцію Монтре: у Туреччині адміралам висунуто звинувачення

Фото: aa.com.tr На новий канал Стамбул конвенція Монтре поширюватися не буде

Адміралам у відставці загрожує 12 років ув’язнення за злочини проти конституційного ладу.

 

Генеральна прокуратура Анкари оголосила, що розслідування, відоме як Декларація адміралів, завершено та обвинувальний висновок направлено до Вищого кримінального суду Анкари. Про це повідомляє турецький телеканал NTV.

 

Розслідування проводилося щодо більш ніж 100 відставних адміралів через те, що вони підтримали конвенцію Монтре про статус проток Босфор і Дарданелли.

 

Обвинуваченим загрожує до 12 років ув’язнення. Згідно з обвинувальним висновком, адмірали вступили в злочинну змову проти конституційного устрою.

 

Адмірали у відставці опублікували заяву про Конвенцію про протоку Монтре 4 квітня 2021 року, після чого було розпочато розслідування.

 

У своєму листі вони назвали конвенцію Монтре дипломатичною перемогою Туреччини, яка відновила її суверенні права на протоки Босфор та Дарданелли. Також вони вважали неприйнятними суперечки щодо перегляду угоди у зв’язку з проектом каналу Стамбул, який піде в обхід протоки Босфор і з’єднає Мармурове море з Чорним.

 

Передбачається, що каналом Стамбул з Мармурового в Чорне море проходитиме щорічно 85 тисяч суден. Його будівництво, вартістю 10 млрд доларів, планується завершити у 2023 році.

 

На новий канал конвенція Монтре не поширюватиметься.

 

Документ передбачає обмеження щодо тоннажу військових кораблів при проході проток у мирний час, які зобов’язані дотримуватися нечорноморські країни.

 

Заміна Босфору. Чому Ердоган заарештував адміралів

 

Нагадаємо, що наступного дня після підписання заяви про Конвенцію Монтре поліція заарештувала десятьох колишніх адміралів.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар