Спроби НКРЕКП піднести підвищений тариф на електрику як "щадящий" це верх цинізму - нардеп
17.6 C
Киев
28.09.2022
Політика

Спроби НКРЕКП піднести підвищений тариф на електрику як «щадящий» це верх цинізму — нардеп

За підвищення НКРЕКП тарифу на передачу електроенергії заплатить промисловість, що знаходиться на межі виживання, і кожен українець зі своєї кишені.

енергетика, вишки, тарифи, електроенергія

енергетика, вишки, тарифи, електроенергія

Про це написав народний депутат України Муса Магомедов на своїй сторінці в Facebook.

Депутат назвав цинічними висловлювання голови Національної комісії, що здійснює держрегурування у сферах енергетики та комунальних послуг, Валерія Тарасюка про помірність підвищення тарифу на передачу електроенергії.

«Тарасюк намагається піднести нові тарифи як щадні. Але це цинічно, враховуючи, що комісія звалює на плечі бізнесу борги перед «зеленими», які накопичила держава. І не тільки на плечі бізнесу: промисловість, яка і так працює з практично нульовою рентабельністю, закладе витрати у вартість товарів. А значить, кожному українцю доведеться відкрити схудлий гаманець», — написав Магомедов

Депутат зазначив, хоча НКРЕКП під тиском громадськості і промисловості відмовилася від ідеї підняти тариф на передачу електроенергії вдвічі, як планувала спочатку, нинішнє підвищення теж істотно вдарить по бізнесу, постраждалому через коронакризис.

«Тарасюк сказав, що вище 340 гривень за мегават ціна не виросте. Але радіти особливо нічому: це все одно на 100 гривень дорожче, ніж є ця година», — написав Магомедов.

На його думку, в нинішніх кризових умовах влада повинна підтримувати промисловість і населення, а не посилювати фінансовий тиск.

«Промисловість потрібно підтримувати, а не навантажувати новими платіжками. Вона і так знаходиться на межі виживання – через кризу і падіння виробництва. Тисячі українців позбулися роботи за цей рік. Сотням тисяч знизили зарплати, які просто нічим платити», — підкреслив депутат.

Як відомо, для розрахунку з боргами перед «зеленою» генерацією НКРЕКП пропонує з 1 грудня підвищити тариф на транспортування електроенергії з 240,23 грн / МВт-год до 313,07 грн / МВт-год, тобто на 30%, а в 2021 році – до 500 грн/МВт-год.

Промисловці і бізнес виступили проти цього рішення. Президент об’єднання «Укрметалургпром» Олександр Каленков заявив, що підвищення тарифів призведе до закриття промислових підприємств, зростання безробіття і падіння економіки. А глава секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський вважає, що підвищення тарифів на транспортування струму викличе черговий виток зростання цін на товари і послуги.

Тоді глава НКРЕКП заявив, що тариф НЕК «Укренерго» на передачу електроенергії в наступному році не перевищить 340 грн/МВт-год: цього достатньо, щоб врегулювати ситуацію з боргами перед «зеленою» генерацією.

У свою чергу провідні асоціації ВДЕ заявляють, що уряд порушує Меморандум про взаєморозуміння з виробниками «зеленої» електроенергії і не виконує зобов’язання з погашення боргів перед ними. Крім того, вони відзначили, що більшість інвесторів у ВДЕ з листопада 2020 прискорять підготовку до міжнародного арбітражу проти уряду України через тиск банків, які вимагають своєчасних розрахунків за надані кредити.

За даними з судових реєстрів, вже більше 50 компаній, які інвестували в будівництво об’єктів відновлюваної енергетики, подали позови до ДП «гарантований покупець», щоб відсудити невиплачені кошти за вироблену електроенергію. Загальна сума позовних заяв перевищує 630 млн грн. Перші суди інвестори вже почали вигравати.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар