США пропонують Києву та Москві "різдвяне перемир'я"
21.01.2022
Новини світу

США пропонують Києву та Москві «різдвяне перемир’я»

США пропонують Києву та Москві "різдвяне перемир'я"

Фото: Reuters Нуланд виступила на форумі у Києві

Україна та Росія мають повернутися до повного припинення вогню та обміну полоненими, заявила Нуланд.

 

Держдепартамент США закликає Україну та Росію укласти «різдвяне перемир’я», заявила в середу, 1 грудня, заступник держсекретаря Вікторія Нуланд на Київському безпековому форумі.

 

 

«Ми бачимо, що наближаються різдвяні свята. Очікуємо, що, можливо, буде відновлено повне припинення вогню, обмін в’язнями, відновлення роботи пропускних пунктів. І ми закликаємо і Москву, і Київ до співпраці та спільного вироблення пакету заходів, насамперед щодо припинення вогню у контексті різдвяних свят. Це був би дуже добрий початок», — сказала Нуланд.

 

Вона наголосила, що США можуть відіграти допоміжну роль у врегулюванні конфлікту на Донбасі.

 

«Переговори зайшли в глухий кут, і обидві сторони роблять все для того, щоб мікроелементи затягували обговорення великих елементів. Чи хоче Путін, дійсно, повернути Донбас? Ми не знаємо, але ми віримо в це і думаємо, що США можуть зіграти допоміжну роль, як ми це робили раніше», — каже Нуланд.

 

Вона додала, що альтернативи мінським угодам немає.

 

«Треба починати щось робити, а не просто говорити про мінські угоди. Це потребує інтенсивної співпраці, політичної волі та громадської підтримки», — додала Нуланд.

 

Раніше сьогодні президент РФ Володимир Путін заявив, що на переговорах зі США і НАТО Росія вимагатиме довгострокових домовленостей, які виключають просування Альянсу на схід.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар