12 C
Киев
18.05.2021
Новини світу

США стурбовані зростанням кількості військових РФ в Арктиці

США стурбовані зростанням кількості військових РФ в Арктиці

США стурбовані зростанням військової присутності РФ в Арктиці

Сполучені Штати розглядають «Арктичний регіон як вільний від конфліктів, де країни діють відповідально», заявили в Держдепі.

США і Данія стурбовані через нарощування Росією військової присутності в Арктиці. Про це повідомляє Держдеп з нагоди візиту держсекретаря Ентоні Блінкена в Данію в неділю, 16 травня.

«Сполучені Штати і Королівство Данія поділяють занепокоєння про збільшення російської військової присутності в Арктиці. Ми згодні з важливістю захисту чутливої критичної інфраструктури в регіоні», — сказано в заяві.

США також привітали нещодавнє рішення Данії інвестувати $245 млн у оборону Північної Атлантики і Арктики. Штати підкреслили взаємне зобов’язання підтримувати Арктику стабільною і безпечною.

«Сполучені Штати розглядають Арктичний регіон як вільний від конфліктів, де країни діють відповідально і де економічний розвиток та інвестиції відбуваються стабільно і прозоро, з повагою до довкілля та інтересів і культури корінних народів», — додали в Держдепі.

Зазначимо, що Блінкен відвідає Данію 16-17 і 20 травня 2021 року проведе переговори з прем’єр-міністром Метте Фредеріксен і главою МЗС Еппе Кофодом.

Нагадаємо, що раніше в РФ затвердили перелік недружніх країн. До переліку увійшли дві країни, які здійснюють щодо Росії і її громадян недружні дії.

У свою чергу ЄС розкритикував список недружніх країн РФ. Рішення Росії повністю суперечить Віденській конвенції про дипломатичні зносини, заявили в Чехії. Прагу підтримав Єврорада.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар