США та країни Бухарестської дев'ятки обговорили Україну
-1.9 C
Киев
20.01.2022
Новини світу

США та країни Бухарестської дев’ятки обговорили Україну

США та країни Бухарестської дев'ятки обговорили Україну

Вашингтон відзначив прихильність до трансатлантичної безпеки

Джо Байден закликав союзників зробити все можливе, щоб вирішити цю кризу шляхом «стримування, оборони та діалогу».

Президент США Джо Байден та лідери країн Бухарестської дев’ятки у четвер, 9 грудня, обговорили ситуацію із нарощуванням російських військ біля кордону України, повідомила прес-служба Білого дому.

Зазначається, що під час телефонної розмови американський лідер наголосив на прихильності Сполучених Штатів до трансатлантичної безпеки в рамках п’ятої статті статуту НАТО про колективну оборону.

«Лідери обговорили дестабілізуюче нарощування Росією військових сил біля кордонів з Україною та необхідність єдиної, підготовленої та рішучої позиції НАТО щодо колективної оборони союзників щодо НАТО», — уточнили у Вашингтоні.

При цьому Байден закликав союзників і партнерів зробити все можливе, щоб вирішити кризу, що склалася, шляхом «стримування, оборони і діалогу».

Зазначимо, до Бухарестської дев’ятки (В9) входять Болгарія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща, Словаччина, Румунія, Чехія та Естонія.

Нагадаємо, до цієї бесіди Джо Байден провів півторагодинні переговори із президентом України Володимиром Зеленським. Глава Білого дому запевнив співрозмовника, що Вашингтон рішуче відреагує на будь-які агресивні дії Росії щодо України.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар