США ввели нові санкції проти Китаю - Помпео
0.2 C
Киев
28.01.2021
Новини світу

США ввели нові санкції проти Китаю — Помпео

США ввели нові санкції проти Китаю - Помпео

Майк Помпео

Міністерство торгівлі Сполучених Штатів додало 59 організацій з КНР до свого Переліку з контролю експорту.

Уряд США ввів торгові санкції проти більш півсотні китайських суб’єктів, причетних до порушення прав людини, викрадення комерційної таємниці в США і експансії КНР в регіоні. Про це заявив державний секретар США Майк Помпео, передає Укрінформ.

«США вводять нові обмеження проти окремих суб’єктів діяльності, які підривають нашу національну безпеку і зовнішньополітичні інтереси. Зокрема, Міністерство торгівлі США додало 59 організацій з КНР до свого Переліку з контролю експорту», — повідомив глава Держдепу.

Зокрема, чотири суб’єкти з Китаю внесені в чорний список через надання уряду КНР матеріалів для ДНК-тестів і високотехнологічного обладнання, що стало проявом істотного порушення прав людини в Китаї. Ще 19 фігурантів виявилися в списку санкцій за причетність до викрадення комерційної таємниці американських корпорацій. Як наголосив Помпео, це підірвало, в тому числі, зусилля США з протидії незаконному обігу ядерних та інших радіоактивних матеріалів.

Окремі обмеження введені проти 36 суб’єктів за їхню діяльність, пов’язану з експансією КНР в Південно-Китайському морі, в тому числі НДІ суднобудування, об’єктів виробничої підтримки ВМС Китаю, комунікаційних компаній.

«Шкідлива діяльність Комуністичної партії Китаю всередині країни і за кордоном завдає шкоди інтересам США і підриває суверенітет наших союзників і партнерів. США будуть застосовувати всі наявні контрзаходи, включаючи дії, спрямовані на те, щоб не дати компаніям і установам КНР експлуатувати американські товари і технології в зловмисних цілях», — зазначив у зв’язку з цим Державний секретар США.

Раніше США вже неодноразово вводили обмеження проти китайських компаній. У травні 2020 року обмеження торкнулися телекомунікаційної компанії Huawei, а також 70 пов’язаних з нею фірм.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар