США змінюють курс щодо Ємену
1.9 C
Киев
08.03.2021
Новини світу

США змінюють курс щодо Ємену

США змінюють курс щодо Ємену

Фото: dpa Наслідки бойових дій в Ємені

Білий дім повідомив про припинення підтримки у Ємені військової коаліції на чолі з Саудівською Аравією.

Президент Джо Байден оголосить в четвер, 4 лютого, про припинення підтримки США «наступальних операцій» в Ємені, заявив радник з національної безпеки Джейк Салліван.

«Президент США оголосить про припинення американської підтримки наступальних операцій в Ємені. Це обіцянка, яку він дав під час передвиборної кампанії, яку він виконуватиме», — повідомив Салліван, передає агенція AFP.

Він також повідомив, що США вже поінформували про це Саудівську Аравію і ОАЕ.

Війна у Ємені

Конфлікт у Ємені триває з серпня 2014 року. Внутрішнє протистояння переросло у повномасштабні бойові дії у 2015 році після вторгнення до країни військ коаліції, очолюваної Саудівською Аравією, яка підтримує одну зі сторін конфлікту, яка протистоїть повстанцям-хуситам, яких підтримує Іран. Останній вважається головним суперником Саудівської Аравії у боротьбі за регіональне лідерство.

Ємен — одна з найбідніших країн світу. Через тривале збройне протистояння нині близько 24 мільйонів мешканців країни — тобто майже 80 відсотків — так чи інакше залежать від різних видів гуманітарної допомоги. Через тривалий збройний конфлікт практично не функціонує система охорони здоров’я. ООН розцінює ситуацію в Ємені як найбільшу нинішню гуманітарну катастрофу в світі.

Новий уряд Ємену присягнув у Саудівській Аравії

Джерело: Українська служба DW

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар