Степанов заявив про "безсонні ночі" через Pfizer
7.2 C
Киев
17.04.2021
Новини України

Степанов заявив про «безсонні ночі» через Pfizer

Степанов заявив про "безсонні ночі" через Pfizer

Фото: МОЗ Максим Степанов розповів про складні переговори з Pfizer

Українська сторона вже в травні повинна отримати перші дози за контрактом з Pfizer, запевнив міністр Степанов.

 

Україна вела складні переговори з американською компанією Pfizer про постачання вакцини проти коронавірусу. Ситуація змінилася після втручання Президента Володимира Зеленського. Про це сказав глава МОЗ Максим Степанов в ефірі телеканалу Україна 24 в середу, 7 квітня.

 

 

 

«Завдяки Зеленському з Pfizer справи пішли швидше. Ми доволі довго працювали над цим контрактом. Вирішальною була розмова Зеленського з виконавчим директором компанії Pfizer. Після цього в нас все швидше пішло. Багато було безсонних ночей, це ще вимагало прийняття закону, інших нормативних актів. І нарешті, я і Pfizer підписали цей договір», — сказав Степанов.

 

За його словами, постачання всіх 10 млн вакцин має відбутися протягом 2021 року.

 

«Перші партії, ми думаємо, що отримаємо протягом кількох місяців. Ми розраховуємо, що в травні вже повинні отримати перші дози за цим контрактом», — повідомив міністр.

 

Також Степанов розповів, що поставлена ​​китайська вакцина CoronaVac досі проходить перевірку в Україні, але з цим «немає проблеми».

 

«Є відповідні терміни з лабораторного контролю. Ця вакцина, у відповідності з усіма нашими нормативними документами, повинна пройти лабораторний контроль. У лабораторного контролю є певні терміни, і 10 квітня закінчиться контроль, і відразу ця вакцина почне використовуватися для проведення щеплень. Я навіть теоретично не передбачаю, що такого не буде», — запевнив Степанов.

 

Напередодні стало відомо, що Україна уклала договір з американською Pfizer на поставку 10 млн доз вакцини проти COVID-19.

 

Також стало відомо, що США нададуть Україні спеціальні холодильники, необхідні для транспортування і зберігання вакцини Pfizer.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар