14.6 C
Киев
07.06.2021
Новини світу

Столтенберг назвав серйозний виклик для НАТО

Столтенберг назвав серйозний виклик для НАТО

Генсек НАТО Йенс Столтенберг

Це зміцнення співпраці РФ і Китаю. Північноатлантичний альянс має намір продовжувати з Росією стратегію «стримування і діалогу».

Співпраця Росії та Китаю стає все більш тісною і є «новим виміром і серйозним викликом» для Північноатлантичного альянсу. Про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг в інтерв’ю Welt am Sonntag.

«Ми констатуємо, що Росія і Китай останнім часом дедалі тісніше співпрацюють як у політичному, так і у військовому плані», — сказав глава Альянсу.

Він вважає, що Москва і Пекін координують свої дії в міжнародних організаціях, включаючи і ООН.

Генсек НАТО додав, що країни також проводять спільні маневри, польоти бойових літаків, морські операції, активно обмінюються досвідом в сфері використання бойових систем і контролю над інтернетом.

Йенс Столтенберг заявив, що на майбутньому саміті НАТО 14 червня в Брюсселі буде прийнято рішення щодо програми майбутнього розвитку НАТО-2030 яка покликана зміцнити Альянс і протистояти «зміні балансу сил і новим викликам у сфері політики безпеки».

До цих викликів глава НАТО відніс «перетворення Китаю в самовпевнену військову державу, зростання агресії з боку Росії, збільшення кібератак і поширення атомної зброї».

НАТО має намір продовжувати з РФ стратегію «стримування і діалогу».

Що стосується підйому Китаю, то підкреслив Столтенберг, це загрожує «фундаментальною зміною в світовому балансі сил».

Байден і Столтенберг зустрінуться до саміту НАТО

Раніше Йенс Столтенберг оприлюднив порядок саміту НАТО. Серед дев’яти основних тем саміту — надання підтримки країнам-партнерам, зокрема, Україні, зміни клімату та інвестиції в оборону.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар