Столтенберг оприлюднив порядок денний саміту НАТО
20.5 C
Киев
23.06.2021
Новини світу

Столтенберг оприлюднив порядок денний саміту НАТО

Столтенберг оприлюднив порядок денний саміту НАТО

Єнс Столтенберг

Серед дев’яти основних тем саміту НАТО — надання підтримки країнам-партнерам, зокрема Україні, зміни клімату й інвестиції в оборону.

 

Генсек НАТО Єнс Столтенберг озвучив ключові пункти порядку денного саміту НАТО, який відбудеться 14 червня в Брюсселі. Серед основних тем, а їх дев’ять, — колективна оборона від усіх загроз і підтримка світового порядку, пише ТАСС.

 

«По-перше, ми зміцнимо НАТО як унікальний і незамінний форум для трансатлантичних консультацій. З усіх питань, які зачіпають трансатлантичну безпеку. У тому числі, наприклад, про Сирію, Іран чи Південно-Китайське море. Тому що НАТО — це не просто військовий альянс, а військово-політичний союз. І навіть коли ми не можемо робити військових дій, наша політична єдність має значення», — сказав глава Північноатлантичного альянсу, коли виступав із промовою НАТО-2030: трансатлантична перспектива.

 

Другий пункт порядку денного саміту НАТО — це зміцнення прихильності колективної оборони від усіх загроз.

 

«Ми будемо швидко і в повному обсязі здійснювати наші плани зі зміцнення нашої військової позиції та продовжуватимемо підвищувати боєготовність наших сил, модернізовуватимемо наші можливості і більше інвестуватимемо в нашу колективну оборону», — підкреслив глава НАТО.

 

Третьою темою, яку піднімуть на саміті, є розробка завдань із забезпечення стійкості в рамках всього Альянсу.

 

«Сильні військові важливі, але сильні суспільства — це наша перша лінія оборони… Зробити наші суспільства менш уразливими для нападів і примусу і забезпечити, щоб наші військові могли діяти в умовах миру, кризи чи конфлікту», — продовжив Генсек.

 

Четверте завдання — «стимулювати трансатлантичні інновації».

 

НАТО планує «відточити технологічну перевагу і не допускати розривів в інноваціях між союзниками», щоб забезпечити спільну ефективну роботу.

 

«По-п’яте, ми маємо відіграти свою роль у підтримці міжнародного порядку, який засновано на правилах, виступати в один голос, щоб захистити наші цінності й інтереси. І заохочувати інших грати за правилами. Ми зміцнюватимемо наші існуючі партнерські відносини, наприклад з Європейським Союзом. І налагоджуватимемо нові зв’язки із країнами-однодумцями по всьому світу, зокрема в Африці, Азії та Латинській Америці», — продовжив Столтенберг.

 

Шостим пунктом він назвав надання підтримки країнам-партнерам.

 

«Конфлікти і нестабільність у сусідніх з НАТО країнах безпосередньо підривають нашу безпеку. Тому наша шоста мета полягає в тому, щоб активізувати нашу підтримку у сфері підготовки кадрів і нарощування потенціалу для партнерів. Від Іраку до Йорданії та від Грузії до України», — пояснив він.

 

Проблема зміни клімату — це, за словами Столтенберга, сьомий ключовий пункт порядку денного саміту НАТО.

 

«НАТО має боротися з наслідками зміни клімату для безпеки. Моя мета полягає в тому, щоб узгодити чітке політичне зобов’язання на саміті — значно скоротити військові викиди», — заявив Генсек Альянсу.

 

Восьмий пункт порядку денного — це розробка стратегічної концепції НАТО.

 

Дев’ятим пунктом є інвестиції в оборону.

 

«Щоб зробити все це, нам треба більше інвестувати. Але ми мусимо не тільки більше інвестувати, нам треба краще інвестувати. Саме тому варто збільшити загальний бюджет НАТО», — підсумував Єнс Столлтенберг.

 

Раніше Столтенберг заявляв, що саміт НАТО обговорить Росію та Білорусь.

 

Також НАТО пояснило відмову покликати на саміт Україну. Саміт НАТО, який відбудеться в Брюсселі 14 червня, буде коротким, тому участь країн-партнерів, таких як Україна і Грузія, не передбачили.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар