18.4 C
Киев
17.05.2021
Політика

Суддя КС оприлюднив проєкт рішення щодо тлумачення норми про землю

Суддя КС оприлюднив проєкт рішення щодо тлумачення норми про землю

Суддя Конституційного суду Сергій Сас
Судово-юридична газета

Відповідний документ КСУ ухвалив за основу

Суддя Конституційного суду України Сергій Сас оприлюднив проєкт рішення суду про тлумачення земельних статей Конституції, яке суд ухвалив за основу 2 листопада. Про це повідомляє ZN.UA.

За словами Саса, офіційне тлумачення положень Конституції щодо землі не дозволить позбавити українців «національного багатства, створення великих землевласників і латифундій, а також не допустить позбавлення права власності громадян України на землю».

Крім того, у суді вважають, що суб’єктом права власності на землю є виключно громадяни України. Тобто іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території держави законно, не можуть бути суб’єктами права власності на українську землю. Згідно з проєктом рішення, міжнародні організації також не можуть бути суб’єктами права власності на українську землю.

«Як суб’єкт права власності на землю український народ здійснює розпорядження землею безпосередньо через всеукраїнський референдум відповідно до статті 73 Конституції України щодо зміни території України. Інших випадків безпосереднього здійснення українським народом права власності на землю через всеукраїнський референдум у Конституції України не закріплено», — йдеться в документі.

Конституційний суд також вважає, що право власності українців на землю є абсолютним, незмінним і не може бути обмежене будь-якими законами України, діями органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, 2 листопада були скасовані збори суддів Конституційного суду України через екстрений розгляд конституційності закону про ринок землі. Засідання почалося о 12:00, проте не повідомлялося, у зв’язку з чим виникла така негайна необхідність у розгляді даного питання.

Своєю чергою, лідер парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія повідомив, що КСУ не розглядав закон про ринок землі в цілому, а лише 13-14 статті, які пов’язані із ринком землі.

Источник

Залишити коментар