Суди та боротьба з корупцією: G7 презентувала дорожню карту реформ в Україні
1.6 C
Киев
01.03.2021
Політика

Суди та боротьба з корупцією: G7 презентувала дорожню карту реформ в Україні

Суди та боротьба з корупцією: G7 презентувала дорожню карту реформ в Україні

Країни G7


Фото з відкритих джерел

Зокрема, до лютого 2021 пропонується розробити та прийняти комплексний документ, який відповідає міжнародним і європейським стандартам

Посли країн «Великої сімки» (G7) представили дорожню карту судової та антикорупційної реформи в Україні. Пропозиції стосуються також змін у роботі Конституційного суду. Про це йдеться у Twitter групи підтримки послів країн G7.

Зазначається, що наприкінці минулого року Україна попросила поради послів щодо кроків для зміцнення антикорупційних інститутів і реформування судової влади. Українська сторона направила прохання у зв’язку з конституційною кризою.

«Ми з радістю надали ці поради українським партнерам, а зараз ділимося ними з широкою громадськістю. G7 давно підтримує реформи України в цих сферах практично, матеріально і політично і залишається відданою подальшій підтримці України в їх реалізації», — зазначили посли G7.

У цій дорожній карті Україні рекомендують тимчасово збільшити кворум для прийняття рішень КСУ, відкласти процедуру добору суддів Конституційного суду до введення нових правил, забезпечити суттєву роль міжнародних експертів при перевірці кандидатів, а також посилити етичні вимоги до суддів КСУ.

Новини за темою: Посли G7 закликали до продовження реформи «Укроборонпрому»

Що стосується стратегії судової реформи, то до лютого 2021 пропонується розробити та прийняти комплексний документ, який відповідає міжнародним і європейським стандартам.

Також пропонується ліквідувати колізію з Верховним судом, об’єднавши його з минулою реформованою структурою. І переглянути його структуру для об’єднання чотирьох окремих касаційних судів і Палати в єдиний Верховний суд зі спеціалізованими палатами.

Крім того, G7 пропонує зміцнити підзвітність суддів шляхом посилення дисциплінарної відповідальності, прийняття чітких правил, стандартів та процедур розслідування і розгляду скарг на їх поведінку.

Щодо Національного антикорупційного бюро Україні рекомендують якомога швидше створити надійну правову основу для забезпечення інституційної незалежності та безперебійної роботи бюро.

Новини за темою: В Офісі президента заявили послам G7 про зовнішнє втручання в Конституційний суд

Раніше повідомлялося, що Європарламент та країни «Великої сімки» (G7) підтримали ініціативу президента України Володимира Зеленського про оновлення складу Конституційного суду. 

Источник

Залишити коментар