Тячевська вітрина, або чому в Закарпатті Івана Ковача вважають найкращим мером
23.4 C
Киев
30.07.2021
Без рубрики

Тячевська вітрина, або чому в Закарпатті Івана Ковача вважають найкращим мером

У чому криється таємниця успіху Івана Ковача

Міський голова Тячева Іван Ковач

Міський голова Тячева Іван Ковач

Маленьке містечко Тячів Закарпатської області розкинулось на правому березі Тиси під самим румунським кордоном. Дев’ять тисяч мешканців цього районного центру вже понад 15 років обирають своїм головою колишнього податкового інспектора та затятого прибічника «Партії Регіонів» Івана Івановича Ковача. У чому ж криється таємниця успіху пана Ковача, спробуємо розібратися.

У 90-і роки минулого століття у Тячеві діяло декілька промислових підприємств: консервний завод, молокозавод, металозавод, фабрика художніх виробів, автопідприємство, промкомбінат, оборонний завод “Зеніт” радіотехнічного профілю. Зараз із відсутністю державних замовлень перелічені підприємства не працюють або перепрофільовані зі значним скороченням обороту виробництва. Відповідно, більшість працездатного населення виїжджають на заробітки за кордон або працюють в приватних підприємствах.

Ще 15-ти років тому на території міста Тячів було зареєстровано та працювало понад 200 юридичних осіб та 800 ФОПів. До міста активно надходили іноземні інвестиції. За останні 5 років припинили свою діяльність українсько-угорське ТОВ «Авантекс-Україна» (швейне виробництво), українсько-італійське ТОВ «Зеніт-Текс» (швейне виробництво), українськоугорське підприємство «Шкала-Енерджі» (завод з виробництва паливних пелет). Мерією не прийнято будь-якої програми по створенню додаткових робочих місць, відсутня будь-яка робота по створенню інвестиційної привабливості регіону. Наразі, в місті одне реально діюче промислове підприємство з білоруськими інвестиціями — «Ламелла». Станом на сьогоднішній день на території ОТГ залишилося біля 70 реально діючих юридичних осіб та біля 300 ФОПів.

Проблемою розвитку таких малих міст як Тячів історично є недоліки в їхній архітектурно-планувальній структурі, обумовлені тим, що вона була сформована як транспортний зв’язок поміж більшими урбаністичними одиницями. Наприклад, дорога обласного значення Чоп – Івано-Франківськ, Чоп – Чернівці одночасно є дорогою загальноміського значення у Тячеві. Відповідно, місто формувалось як транзитне з орієнтацією усіх громадських функцій – адміністративного управління, торгівлі, відпочинку – до центральної дороги. Звідси проблеми хаотичного паркування, безпеки руху пішоходів, естетики стихійної торгівлі. Сьогодні Тячів не має сформованої центральної частини міста, яка б однозначно сприймалася як центр. Сучасна реконструкція забудови у центральній частині міста носить хаотичний характер і не має нічого спільного з історичними традиціями містобудівного середовища, що формувалось упродовж кількох століть.

Ще у 2012 році Верховна Рада України затвердила рішення щодо розширення меж міста Тячева, але до цього часу влада не спромоглася затвердити генеральний план міста. Як наслідок, в місті ведеться хаотична забудова, в основному споруджуються торгові будівлі. Нічого не змінилось і за останні 5 років керування містом Іваном Ковачем. До наявного часу в місті так і залишаються відсутніми об’їзна дорога навколо Тячева, централізовані системи водопостачання та водовідведення у приватному секторі забудови. Нібито проведена реконструкція водопровідної та каналізаційної мережі по вулицях Голоші, Пушкіна, Армійській, Кошута виявилася неефективною та малодієвою.

Це ж стосується і системи водозабору для мешканців багатоповерхівок, яка через зношеність є збитковою для ВУЖКХ та несе загрозу надзвичайних подій.

Мешканці міста вимушені користуватися неякісною питною водою, адже забір води здійснюється із річки Тиса, система очистки стічних вод фактично не діє. Під час інтенсивних опадів каналізаційні стоки напряму відводяться у річку Тиса. Через відсутність дієвої місцевої влади, питання побудови сміттєпереробного заводу залишилось “на папері”, а ОТГ задихається від стихійних звалищ у місті Тячів і селі Руське Поле.

Місцеві активісти постійно звертаються до Івана Ковача:

Тячевська вітрина, або чому в Закарпатті Івана Ковача вважають найкращим мером

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар