Тільки Україна в плюсі. Заборона Туреччини для росіян
23.3 C
Киев
22.06.2021
Новини світу

Тільки Україна в плюсі. Заборона Туреччини для росіян

Тільки Україна в плюсі. Заборона Туреччини для росіян

Росіян на турецьких пляжах не чекати?

Росія може продовжити заборону польотів у Туреччину на червень, хоча Анкара заявляє, що змогла взяти під контроль коронавірус.

 

Росія заборонила авіаперельоти в Туреччину наприкінці квітня через пандемію коронавірусу. Росіяни залишилися без травневих свят на морі, а тепер ризикують пропустити й перший літній місяць. Заборону можуть продовжити до кінця червня.

 

У Туреччину, щоб оцінити ситуацію, вирушить російська делегація, а в Москву рятувати туристичний сезон терміново відрядили турецького міністра туризму.

 

Корреспондент.net з’ясовував, бути чи не бути російським туристам у Туреччині цього літа. 

 

 

До кінця червня?

 

Заборону на польоти в Туреччину з Росії спочатку ввели з 15 квітня по 1 червня через погіршення епідеміологічної ситуації в курортній країні. На момент введення заборони тури в Туреччину забронювали 500 тисяч росіян. Їм довелося перенести чи скасувати поїздки.

 

Тепер же авіакомпанія Аерофлот не продає та скасувала всі рейси в Туреччину в червні — крім двох рейсів на тиждень, які дозволив Оперативний штаб при уряді з боротьби з коронавірусом.

 

Офіційний представник Аерофлоту Михайло Дьомін заявив, що продаж квитків на червень закрили, щоб «не створювати незручностей пасажирам у зв’язку з можливими скасуваннями рейсів».

 

Російські ЗМІ повідомили, що зупинку авіасполучення з Туреччиною продовжать до 30 червня.

 

Тільки Україна в плюсі. Заборона Туреччини для росіян

EPA

 

 

Ще не вирішено до кінця

 

У прес-службі російського Оперштабу з боротьби з поширенням коронавірусної інфекції спростували інформацію, що є рішення продовжити до 30 червня обмеження на польоти в Туреччину.

 

Російська делегація поїде в Туреччину, щоб оцінити ситуацію та перспективи відновити авіасполучення, повідомили в секретаріаті віце-прем’єра РФ Тетяни Голікової.

 

У свою чергу, міністр культури і туризму Туреччини Мехмет Ерсой екстрено прибув у Москву для офіційних переговорів.

 

Анкара з нетерпінням чекає, чи зніме Росія заборону на чартерні рейси в Туреччину. Ерсой поінформує російську владу про заходи з коронавірусної безпеки, яких було вжито в туристичному секторі Туреччини, а також про зниження кількості захворілих.

 

Туреччина до кінця травня має намір вакцинувати всіх, хто працює в сфері туризму в Республіці.

 

 

Німецька формула

 

Туреччина запропонує Росії співпрацю, яка буде аналогічною до тієї, яка була з Німеччиною у сфері туризму з початку пандемії. Це покаже, що в туристичних регіонах, до яких росіяни мають інтерес, таких як Егейський та Середземноморський регіони, санітарно-епідеміологічні стандарти на найвищому рівні.

 

Заходи з охорони здоров’я для туристів будуть гарантовані, про заходи, до яких вдаються в готелях, Москві представлять спеціальну доповідь. Міністр культури і туризму Ерсой повідомив, що в 2020 році Туреччину відвідали більш як два мільйони російських туристів, проте цього року, як очікують, буде скорочення кількості туристів майже на 500 тисяч осіб.

 

 

Втрати і переваги

 

Експерти туристичної галузі очікують, що росіяни «пробиратимуться» в Туреччину через Білорусь, але це значно ускладнює логістику і підвищує вартість відпочинку.

 

Авіаційний ринок Росії втратить 6-7 млрд рублів виручки через припинення польотів у Туреччину на півтора місяця, вважає співвласник аеропорту Внуково Віталій Ванцев. На його думку, влітку єгипетські курорти, на які пустили чартерні рейси з Росії, не дадуть змоги компенсувати ці втрати.

 

Туреччина є найпопулярнішим закордонним напрямком у росіян, в першому кварталі 2021 року цю країну відвідали 624 тисячі осіб.

 

Проте для українців з 15 травня скасують навіть обов’язкові ПЛР-тести для відвідин Туреччини. Скасування поїздок для росіян значно здешевило відпочинок у Туреччині для українців в травні. Президент Володимир Зеленський навіть закликав «підтримати» турецьку туристичну галузь. Можливо, тенденція збережеться і в червні.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар